bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,133.99 0.71%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,506.46 0.26%
bnb
BNB (BNB) $ 596.14 0.68%
solana
Solana (SOL) $ 173.30 2.72%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582738 1.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.430545 0.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.132317 3.19%

ISB ve coinIX, XVA için Yatırım Turuna Katılacak

isb ve coinix xva icin yatirim turunda

Farklı ülkelerdeki şirketler de kripto varlıklar için harekete geçmiş durumda. Zaman zaman bazı şirketlerin, bu konuda yatırım turlarına katıldığı haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Benzer bir haber bu kez Almanya’dan geldi. coinIX ve Rheinland-Pfalz Yatırım ve Ekonomik Kalkınma Bankası (ISB), XVA Blockchain için bir finansman turuna katılacaklarını açıkladı.

Bu arada coinIX’in dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi yatırım şirketi olduğunu da belirtelim.

ISB ve coinIX, XVA Blockchain’e Yatırım Yapıyor

ISB ve coinIX ikilisinin XVA için yatırım turuna katılacak olmasının sebebi, platformun, bankalar, sermaye yönetimi şirketleri ve sigorta şirketleri için otomatikleştirilmiş işlem süreçleri ve danışmanlık hizmetleri için çözümler sunuyor olması. Şirketler de XVA Blockchain‘i, şirketin finansman hizmetlerini daha da genişletmek için kullanmayı planlıyor.

isb ve coinix xva icin yatirim turunda 2

Konuyla ilgili ISB cephesinden de bir açıklama geldi. ISB Girişim Sermayesi Başkanı Mike Walber, bu iş fikrinin neden ISB’yi ikna ettiğini şöyle açıkladı:

“XVA Blockchain, blockchain teknolojisi ile finansal türevlerde ticareti otomatikleştirmek ve standartlaştırmak için çözümler yaratıyor. Bu bizi ikna etti, onlarla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

coinIX tarafı da XVA’nın blok zincirindeki faiz oranlarına ve marj hesaplarına değindi. Bunların, bankacılıkta dağıtılmış defter teknolojisinin avantajlarını kullanmak için bir başlangıç olduğuna dikkat çekti. coinIX CEO’su Susanne Fromm açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“XVA ekibi, bankalardaki süreç kontrolünde sağlam deneyimi yenilikçi teknolojiyle birleştiriyor. Bu, XVA’nın hedef grubuyla başarılı olacağından emin olmamızı sağlıyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala