Injective, 150 Milyon Dolarlık Ekosistem Fonu Başlattı

injective 150 milyon dolarlik ekosistem fonu baslatti

Kripto şirketleri son zamanlarda yeni yatırımlarla gündeme geliyor. Layer 1 Blockchain şirketi Injective, ekosistem için yeni bir fon başlattığını açıkladı.

Injective’den Ekosisteme Yatırım Fonu

Layer 1 Blockchain şirketi olan Injective yeni bir yatırım fonu başlattığını açıkladı. Injective CEO’su ve kurucusu Eric Chen, birlikte çalışabilir altyapıyı ve DeFi’yi benimsenmesi için 150 milyon dolarlık bir ekosistem fonu başlattığını açıkladı.

Konu hakkında açıklama yapan Injective CEO’su Eric Chen, “Bir bütün olarak Injective ve Cosmos için yerleşik bir ekosistem fonu yok. Biz buna girişim konsorsiyumu diyoruz çünkü oradan ya da doğrudan kurumlar yatırım alabilecek.” dedi.

injective 150 milyon dolarlik ekosistem fonu baslatti 2

Chen açıklamasında ayrıca fonun birkaç yıl içinde konuşlandırılacağını da belirtti. Diğerlerinin yanı sıra Pantera, Jump Crypto, Kraken Ventures, Kucoin Ventures ve Delphi Labs ile birlikte çalışabilirlik DeFi, ticaret, proof-of-stake altyapısı ve ölçeklenebilirlik çözümleri içeren projeleri desteklemeyi amaçlayan fonu desteklemek için katılım sağladı.

Son olarak Injective, geçtiğimiz yıl Jump Crypto liderliğinde özel token satışında 40 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.558,25 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
30.798,75 TL 2,68%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.945,04 TL 2,63%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 0,49%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 1,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,44%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 1,76%
Bağlantıyı kopyala