İngiltere Merkez Bankası’ndan Resesyon Açıklaması

ingiltere merkez bankasindan resesyon aciklamasi

İngiltere Merkez Bankası, İngiltere ekonomisinin şu anda resesyonda olduğunu açıkladı. İngiltere Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama resesyonun nedeninin ise enflasyon olduğunu belirtti.

İngiltere Ekonomisi Resesyonda

İngiltere Merkez Bankası bugün faiz kararını açıklamıştı. Merkez bankası tarafından yapılan açıklamada artan enflasyonu kontrol atında tutmak ve fiyat istikrarını sağlamak için faiz oranlarının 50 baz puan artırıldığı belirtilmişti. İngiltere Merkez Bankası’nın bu faiz artırımı ile birlikte kilit baz faiz oranı yüzde 2.25’e çıkmış oldu. Bu İngiltere için 2008’den bu yana en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

ingiltere merkez bankasindan resesyon aciklamasi 2

Banka’nın dokuz üyeli para politikası komitesinin çoğunluğu, enflasyonist baskıların yerleşme risklerinin ekonomiye yönelik kısa vadeli tehlikelerden daha ağır bastığına karar vererek faiz artırımı kararı aldı. Yükselen enerji fiyatları ve dükkanların artan maliyetlerle birlikte ekonominin üst üste ikinci çeyrekte düşen üretime doğru gittiği belirtildi.

Ekonominin tersine dönmesiyle birlikte Haziran ayına kadar olan üç ayda gayri safi yurtiçi hasılada yüzde 0.1’lik bir düşüş sonrasında İngiltere Merkez Bankası, tüketici harcamalarındaki düşüş ve imalat ve bununla birlikte inşaat için daha zayıf faaliyetlerin ortasında üçüncü çeyrekte yüzde 0.1’lik düşüşün beklenebileceği açıklandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
353.667,12 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
24.380,58 TL 1,37%
tetherUSDT/TRY
18,34 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,35 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
5.034,43 TL 2,63%
xrpXRP/TRY
8,85 TL 18,63%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 4,22%
solanaSOL/TRY
593,71 TL 3,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala