Huobi’den Hong Kong’da Lisans Başvurusu

huobiden hong kongda lisans basvurusu

Kripto piyasalarında Asya ülkelerinin önemi artıyor. Hong Kong, bireysel yatırımcılara yönelik bazı kararları hayata geçirdi. Kripto dünyasının fenomen isimlerinden Justin Sun da önemli bir paylaşım yaptı. Sun, Huobi Global’in Hong Kong’da ticaret lisansı için başvuru yaptığını duyurdu.

huobiden hong kongda lisans basvurusu2

Huobi, Hong Kong’da Kripto Lisansı İçin Başvuru Yaptı

Kripto para borsası Huobi Global, Hong Kong’da kripto ticaret lisansı için başvuru yaptı. Houbi Global Danışmanı Justin Sun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında başvurunun kripto para borsası için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Sun, başvuruyu borsanın düzenlenmiş bir şekilde çalışma taahhüdünün işareti olarak değerlendirdi.

Justin Sun, Huobi’nin başvurusunu dijital varlık satın almak, satmak ve depolamak için güvenilir bir platform arayanlar için önemli bir haber olduğunu vurguladı. Huobi’nin Hong Kong’da yeni bir borsa kuracağı da bildirildi. Huobi Hong Kong borsası, yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu olacak.

Diğer yandan Hong Kong, kripto para ticaretini artırmak için yeni adımları hayata geçirdi. Alınan kararlar ile bireysel yatırımcıların kripto işlemlerinde genişletilmeye gidildi. Lisanslı borsalarda alınan önlemler çerçevesinde büyük işlemler yapılmasına izin verilecek.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala