bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,582.84 0.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,188.23 1.30%
bnb
BNB (BNB) $ 602.72 0.67%
solana
Solana (SOL) $ 155.70 0.57%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550169 2.47%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516114 0.27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158929 2.12%

HSBC, MicroStrategy Hisseleri Üzerinde İşlem Yapılmasını Engelledi

HSBC

Dünyaca ünlü banka HSBC’nin kripto paralara karşı olan tutumu, büyük bir hızla devam ediyor. HSBC şimdi de Bitcoin (BTC) odaklı politikası ile bilinen MicroStrategy hisselerine yapılan yatırımları engelliyor.

MicroStrategy, kurumları Bitcoin yatırımı yapmaya çağıran bir firmadır. Şirketin CEO’su Michael Saylor, birçok kuruma rehberlik yapıyor ve onları Bitcoin yatırımı yapmaya çağırıyor.

HSBC’nin MicroStrategy’i engellediği dedikoduları, Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda ortaya çıktı. Müşteri temsilcisi ile yapıldığı iddia edilen konuşmalarda, bankanın müşterilere MicroStrategy hisselerini satın almayu durdurmaları talimatı verdiği görülüyor. Ek olarak HSBC’nin bu yatırımları da kolaylaştırmayacağı vurgulanıyor.

“HSBC InvestDirect, dijital para birimleriyle veya dijital para biriminin performanslarıyla ilgili olan veya bunlara atıfta bulunan ürünlerin satın alınmasını kolaylaştırmayacaktır.”

29 Mart 2021 tarihli bu e-postada, mevcut MicroStrategy varlıklarının, müşterilerin HSBC hesabında tutabileceğini, satılabileceğini veya aktarılabileceğini ancak yeni satın alma işlemlerine izin verilmeyeceği kaydedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala