Hollandalı Futbol Kulübü AZ Alkmaar Bilançosunda Bitcoin Tutacak

hollandali futbol kulubu az alkmaar bilancosunda bitcoin tutacak

Hollandalı popüler futbol kulübü AZ Alkmaar, Bitcoin ile ödeme alacağını ve bilançosunda Bitcoin tutacağını açıkladı.

Kulüp, bunun için yerel kripto para borsası Bitcoin Meester ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın bir parçası olarak da kulübe sponsorluk tutarının bir kısmının Bitcoin ile ödeneceği duyuruldu.

Ödemenin yanı sıra kulübün Bitcoin’i bilançosunda tutacağı da belirtildi. Böylece AZ Alkmaar bu konuda bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Kulubün Ticari Direktörü Michael Koster konu hakkında şunları söyledi:

“Kripto para piyasası, son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesiyle patlama yaşıyor. Bu çekici ayrıca yeni bir pazarda bu yönün önemli olduğu kesin. Herkes kripto para birimlerine zaten aşina değil ve Bitcoin Meester bu dünyadaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik edebiliyor.”

Bitcoin Meester CEO’su Mitchell Zandwijken ise iş birliğini stratejik öneme sahip olarak nitelendirdi. Ona göre bu iş birliği ülkeyi kripto para birimleri ile buluşturma olanağına sahip olacak. CEO ayrıca ülkedeki futbol hayranı kitlesinin büyüklüğüne de vurgu yaptı. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
358.391,45 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
24.581,50 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
5.213,64 TL 0,44%
xrpXRP/TRY
8,93 TL 1,50%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,98 TL 1,20%
solanaSOL/TRY
615,95 TL 2,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala