H&M, Metaverse’deki İlk Mağazasını Açtı

hm metaversedeki ilk magazasini acti

Blockchain dönüşümü her alanda kendisini yer bulurken bunlardan birisi de şüphesiz Metaverse oldu. Son dönemde artan popülaritesi sonra birçok şirketin dikkatini çeken bu Meta evren, yeni isimlerle genişlemeye devam ediyor. Son olarak İsveç merkezli ünlü giyim şirketi H&M de Metaverse dünyasına katılan dev şirketler arasında yerini aldı.

H&M Metaverse Mağazasında Alışveriş Deneyimi

Ceek VR Metaverse platformu üzerinde kurulan Metamağaza, kullanıcıların yeni koleksiyonları incelemesine ve internet üzerinden sipariş vermesine olanak tanıyor. Böylece Metaverse evreninde fiziken gitmeden alışveriş yapabiliyorsunuz.

hm metaversedeki ilk magazasini acti 2

Ceek platformu, CEEK Blockchain ağı ile dijital varlıkların satışlarını izleyip doğruluyor. Böylece içerik oluşturucular için akıllı biletlerin token’laştırılmasını sağlanıyor. Bu, bir defterdeki değişmez veriler aracılığıyla içerik oluşturuculara telif hakkı sağlıyor ve içerik üreticiler bu şekilde kazanç elde edebiliyor.

Müşteriler ise Ceek VR gözlüğü ile mağaza ve etkinlikler arasında gezip eğlenebiliyor ve yatırım yapabiliyor.

Son olarak  CEEK yönetim ekibinin Microsoft, Boeing, The Walt Disney Company, Dreamworks SKG, 20th Century Fox, NFL, Verizon ve Zynga’dan oluşan endüstri liderlerinden önemli isimlerden oluştuğunu belirtmekte fayda var.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 585.552,59 TL 4,53%
ethereum
Ethereum (ETH) 44.623,64 TL 5,24%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.551,87 TL 2,84%
tether
Tether (USDT) 13,82 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.990,25 TL 8,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,82 TL 0,57%
cardano
Cardano (ADA) 17,13 TL 5,66%
xrp
XRP (XRP) 10,56 TL 4,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 372,90 TL 1,77%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.081,13 TL 6,88%
Bağlantıyı kopyala