bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,913.39 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,472.48 0.44%
bnb
BNB (BNB) $ 576.28 0.01%
solana
Solana (SOL) $ 161.15 0.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582743 6.46%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.441597 1.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122198 1.89%

Hindistan, Kripto Varlıklarla İlgili U Dönüşü Yaptı

hindistan kripto varliklarla ilgili u donusu yapti

Hindistan hükümetinin kripto varlıklarla ne yapacağına dair farklı fikirler ortaya çıkmıştı. Bir dönem tamamen yasaklanması beklenen kripto varlıklar için şimdi ülkede düzenleme söz konusu. Son çıkan haberlere göre, hükümet, önümüzdeki yıl şubat ayına kadar kripto varlıklarla ilgili düzenleyici bir çerçeve uygulamaya sokacak.

Hindistan, Kripto Varlıklar için Düzenleme Kararı Aldı

Hindistan’da bir dönem, kripto varlıkların tamamen yasaklanacağı konuşuluyordu. Ancak, işler böyle devam etmedi. Şimdi yetkililer, Bitcoin ve altcoin’leri bir varlık sınıfı olarak kabul edip etmemeyi tartışacaklar.

Dünyanın nüfus bakımından en büyük ikinci ülkesi olan Hindistan, kripto varlıklar dünyasında da en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Diğer yandan Hindistan hükümeti tarafında bir kafa karışıklığı söz konusu. Çünkü, hükümet, yerel halkın dijital varlıkları nasıl kullanabileceği konusunda net bir karara varmış değil.

hindistan kripto varliklarla ilgili u donusu yapti 2

Yılın başlarında, ülkedeki yetkililer, Çin’deki gibi bir yasak uygulamasına geçmeyi konuşuyordu. Ancak, hükümet, geçen birkaç ayda bu tutumunu yumuşattı. Yakın tarihli bir rapora göre, Bitcoin ve altcoin’ler için çizilecek olan yasal çerçeve, işlemlerin ve kazançların nasıl vergilendirileceği gibi konular Şubat 2022’ye kadar netlik kazanacak. Hatta, yetkililer kripto varlıkları bir varlık sınıfı olarak kabul etme seçeneğini de masaya yatıracak.

Konuyla ilgili Hindistan Maliye Bakanlığı‘ndan bir sözcüye göre, Hindistan’daki dijital varlıkların popülerliği, olası kötü aktörlerin de bu sektör ile daha fazla ilgilenmesine neden oluyor. Bu yüzden belirli yasaların uygulanması hayatı önem taşıyor. Yeni kurallar, bu tür operasyonların önüne geçebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala