bitcoinBTC/TRY
740.635,73 TL 2,32%
ethereumETH/TRY
45.312,68 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.890,20 TL 1,39%
xrpXRP/TRY
13,99 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.279,05 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,72%
solanaSOL/TRY
547,30 TL 4,00%

Paylaş

Google’da Kripto Aramaları Düşüş Yaşadı

googleda kripto aramalari dusus yasadidsc

Kripto para birimleri bir dönem oldukça popüler hale gelmişti. Kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde benimsenmesi ile bu alandaki çalışmalar ve araştırmalar da artış göstermişti. Şimdiler de bu araştırmalar ve aramalarda bir düşüş gözlemlendi. Kriptoya olan çevrimiçi ilgi, 100 üzerinden 17 puanla Mayıs 2021’de ulaştığı en yüksek seviyelerden büyük bir düşüş yaşadı.

Google’daki Kripto Aramaları 2020 Seviyelerine Geriledi

Google Trends’ten alınan verilere göre; kripto terimi şu anda 17 puana sahip ve bu, mayıs 2021’deki 100 referans noktasının oldukça gerisinde. Bitcoin aşağı doğru 26.791 dolar ve Ethereum da benzer bir düşüş rotası izledi. Özellikle kripto para sektörü farklı dönemlerde hareketli günlerden geçti. Bu duruma en iyi örnek belki de Terra Luna’nın çöküş dönemini gösterebiliriz.

Terra Luna ekosisteminin büyük bir kısmının çökmesinden yaklaşık bir ay sonra, Mayıs 2022’den bu yana bu terimler için aramaya yönelik ilgi nispeten tutarlı bir düşüş içinde. Kasım ayı başlarında kripto para borsası FTX çöktüğünde ilgide küçük bir artış oldu.

7e476ec1 79f3 4389 9e2b 270406c995d0

Kaynak: Google Trends: “kripto” kelimesi için zaman içinde arama ilgisi

Elde edilen verilere bakıldığı zaman kripto aramalarına olan ilgi bir hayli azalmış. Bitcoin’in (BTC) 10 haftadır 28.000 dolar civarında sabit kalması ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın kısa bir süre önce şu anda kurumsal heyecan eksikliği nedeniyle cansız olarak nitelendirdiği bu durum, kriptoya olan ilginin düşmesine neden olduğunu söyleyebiliriz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala