bitcoinBTC/TRY
720.723,79 TL 0,36%
ethereumETH/TRY
43.885,55 TL 0,70%
tetherUSDT/TRY
27,32 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.791,99 TL 0,46%
xrpXRP/TRY
13,62 TL 0,91%
usd-coinUSDC/TRY
27,35 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.879,26 TL 0,75%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,45%
solanaSOL/TRY
525,08 TL 1,11%

Paylaş

Google Cloud ve LayerZero’dan ortaklık hamlesi

google cloud ve layerzerodan ortaklik hamlesir

Kripto para sektöründe birçok farklı alanda ortaklıklar yapılıyor. Özellikle teknoloji şirketleri bu alanda ilerleme kaydetmek için bir hayli yoğun mesai harcıyor. Bu kez bir ortaklık haberi de Google Cloud ve LayerZero’dan geldi. Google Cloud, LayerZero ile yaptığı anlaşma ile beraber blockchainler arasında gönderilen mesajları doğrulamayı hedefliyor.

Google Cloud ve LayerZero ile ortaklık kurdu

Google Cloud, LayerZero ile yaptığı anlaşmayla blockchainler arasında gönderilen mesajları doğrulayacak. LayerZero yapılan ortaklık ile ilgili olarak resmi Twitter hesabından video paylaşımı yaptı.

Google Cloud, yakın zamanda 3 milyar dolar değerindeki bir kripto girişimi olan LayerZero’nun, bulut sağlayıcısının, girişimin mesajlaşma protokolündeki blok zincirleri arasında gönderilen verileri doğrulayacağını duyurmasıyla, blockchain dünyasını daha da derinlemesine bir araştırma gerçekletirdi.

LayerZero şirket olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Google Cloud ile birlikte geliştirme yapmaktan ve tüm sektör için daha güvenli bir mesajlaşma katmanı oluşturmada rol oynamaktan büyük heyecan duyuyoruz”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala