Google Cloud, Axie Infinity’nin Ronin Ağı ile Anlaştı

Google Cloud Axie Infinitynin Ronin Agi ile Anlasti

Her ne kadar en popüler play to earn oyunlarından biri olsa da günümüzde genellikle yaşadığı hack ile anılan Axie Infinity, saldırıya uğrayan Ronin ağı için yeni çözümler getirmeye devam ediyor. Son olarak yeni yapılan bir anlaşma, Google Cloud üzerinde Ronin Node’unun çalıştırılmasına izin verecek.

Google Cloud, Axie Infinity’nin Ronin Ağına Node Hizmeti Sunacak

Popüler P2E oyunu Axie Infinity’nin arkasındaki şirket Sky Mavis, Google Cloud ile Ronin üzerinde bir doğrulayıcı Node çalıştırmasını sağlayacak bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Bu anlaşma, Google Cloud’un yan zincir ağının güvenliğini sağlamaya ve işlemleri işlemeye yardımcı olacağı şeklinde yorumlandı.

Google Cloud plans to bring more AI capabilities into the

Diğer taraftan Decrypt tarafından paylaşılan detaylara göre bir Sky Mavis temsilcisi, anlaşmanın belirli şartlarını paylaşmayı reddetti. Ek olarak basın açıklamasına göre Google Cloud, 2020’den beri zaten girişimin stratejik bulut ortağı olarak çalışıyordu.

Google Cloud, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Artık topluluk oluşturma ve ortak mülkiyete ilham veren bir oyna ve kazan konsepti uygulayan Sky Mavis, bulutun blok zincir teknolojilerinin bireyler için inovasyon ve değer yaratmasını nasıl sağlayabileceğinin güçlü bir örneğidir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
306.935,33 TL 1,99%
ethereumETH/TRY
22.507,42 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,62 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.640,91 TL 3,25%
usd-coinUSDC/TRY
18,62 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 10,01%
cardanoADA/TRY
5,80 TL 2,42%
matic-networkMATIC/TRY
15,67 TL 3,02%
Bağlantıyı kopyala