Garanti BBVA, Kripto Varlık Yetkilisi Arıyor

garanti bbva kripto varlik yetkilisi ariyor

Kripto para ekosistemi her geçen gün daha da genişlemeye ve büyümeye başladı. Birçok büyük şirketin bu alana girmesi ve alanda çalışmalar yapmaya başlaması piyasanın hızlı şekilde benimsenmesine yol açtı. Türkiye’den de bu konuda önemli adımlar atılmaya başladı. Bu kez Garanti BBVA, kripto varlık yetkilisi/uzmanı aradığını duyurdu.

Garanti BBVA, “Kripto Varlık Yetkilisi” İş İlanı Yayınladı

1946 yılında Ankara’da kurulmuş özel sermayeli bir banka olan Garanti BBVA, Sermaye Piyasaları ve Hazine Operasyon Müdürlüğü’nde görev alacak “Kripto Varlık Yetkilisi/Uzmanı” aradığını duyurdu.

garanti bbva kripto varlik yetkilisi ariyor

İş ilanını LinkedIn üzerinden duyuran Garanti BBVA, kripto varlık işlemleri ekibinin sorumluluk alanlarını şu şekilde sıraladı:

  • GarantiBBVA bünyesinde yürütülen “Kripto Varlık” işlemleri projesinde aktif rol alır. Kripto varlıklar hakkında ve sağlanan teknolojiler konusunda araştırma yapar. Yurt dışı hizmet sağlayıcıları ile görüşür ve sağladıkları alt yapı uygulamalarını öğrenir, bunların bankaya olan etkisini analiz eder.
  • Yasal mevzuata uygun, “Kripto Varlık Saklama” süreçlerinin oluşturulmasında banka ürünleri ile etkileşim alanlarını da belirleyerek destek olur. “Kripto Varlık Saklama” şube süreçlerini yönetir ve uygulamaları hayata geçirir

72 milyondan fazla müşterisi olan küresel bir finans kuruluşu olan Garanti BBVA, bu pozisyon için adaylarda aradığı zorunlu ve tercihen kriterler ise şöyle belirtti:

  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun,
  • İyi derecede MS Excel bilgisine sahip,
  • Mevcut iş deneyiminizde yazılı ve sözlü olarak İngilizce’yi aktif kullanabilen,
  • MS Office programları kullanımına hakim,
  • Sunum becerisi yüksek,
  • Kripto varlıklarla alakalı iş deneyimi olan.
Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
331.373,80 TL 3,37%
ethereumETH/TRY
18.538,28 TL 4,07%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
3.755,90 TL 2,58%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,81 TL 3,29%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 3,19%
solanaSOL/TRY
577,93 TL 4,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 3,32%
Bağlantıyı kopyala