bitcoinBTC/TRY
1.181.778,16 TL 7,11%
ethereumETH/TRY
63.523,80 TL 7,49%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.969,19 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 8,20%
solanaSOL/TRY
1.990,33 TL 7,26%
usd-coinUSDC/TRY
28,62 TL 1,15%
staked-etherSTETH/TRY
63.529,88 TL 7,39%
cardanoADA/TRY
15,58 TL 12,12%
dogecoinDOGE/TRY
2,72 TL 8,25%

Paylaş

FTX’in geri ödeme planında değişiklik

FTX yardim paralarini da geri istedi333

FTX, geçen yıl iflas etmeden önce borsada tutulan alacaklı varlıkların yüzde 90’ını iade etmek için değiştirilmiş teklif sundu. İflas sürecini denetleyen borçlular grubu, değiştirilen geri ödeme planını 16 Aralık’a kadar incelenmek üzere resmen mahkemeye taşıyacak.

FTX yardim paralarini da geri istedi

FTX’in geri ödeme planı üçe bölünecek

Geri ödeme planı çerçevesinde kayıp varlıkların üç havuza bölünmesi önerildi. Plana göre ödeme havuzu FTX.com müşterileri için ayrılmış varlıklar, FTX.US müşterileri için varlıklar ve diğer varlıklardan oluşan bir genel havuz şeklinde bölünecek.

Teklifte, tercihli uzlaşma tutarı 250 bin dolardan az olan müşterilerin, herhangi bir talep veya ödeme indirimi olmaksızın uzlaşmayı kabul edebileceği belirtildi. Alacaklılar, eksik varlıkların tahmini değerine karşılık gelen genel havuza karşı ‘eksik talebi’ de oluşturabilecek.

Alacaklıları bekleyen riskler

Diğer taraftan alacaklılar için bazı sorunların da bulunduğu belirtildi. Buna göre geri ödenecek meblağların vergiler, hükümet talepleri ve kripto fiyat dalgalanmalarından olumsuz etkilenebileceği kaydedildi

Ayrıca anlaşma kapsamında, fonların kötüye kullanımından haberdar olan ve bu çerçevede işlem gerçekleştiren yatırımcıların uzlaşma dışında tutulabileceği bildirildi. Borçlular, söz konusu müşteriler için yapılan ödemelerin borç taleplerinin adil değerini yansıtmayabileceğini söyledi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala