FTX’e Bir Darbe de Bahamalar’dan Geldi, Varlıklar Donduruldu

FTXe Bir Darbe de Bahamalardan Geldi Varliklar Donduruldu

Kripto para gündemine deyim yerindeyse bir meteor etkisi ile düşen FTX krizi, birkaç alanda etkisini göstermeye devam ediyor. Bir taraftan FTX’e bağlı şirketler açıklamalarda bulunurken, diğer taraftan yatırımcıların endişesi giderek artıyor. Bu noktada FTX’e bir darbe de Bahamalar’dan geldi. Bahamalar Menkul Kıymet Komisyonu (SCB) FTX’e bağlı varlıkları dondurdu.

FTXe Bir Darbe de Bahamalardan Geldi Varliklar Donduruldu 1

Bahamalar, FTX’in Varlıklarını Donduruldu

FTX bir süredir yaşadığı kriz sonrası darbe almaya devam ediyor. Bir dönemin yükselen borsası FTX’in son olarak Bahamalar’daki varlıkları da donduruldu. Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX‘in varlıklarının Yüksek Mahkeme tarafından atanan bir tasfiye memurunun onayı olmadan taşınamayacağını açıkladı.

Ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi olan Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB) 10 Kasım’da FTX’in varlıklarını dondurdu ve FTX’in ülkedeki kaydını askıya aldığını duyurdu. Yapılan duyuruda şu ifadelere de yer verildi:

“Müşteri varlıklarının yanlış kullanıldığını, yanlış yönetildiğini ve/veya Alameda Research’e devredildiğini gösteren kamuya açık açıklamaların farkındayız. FTX’in hiçbir varlığı, müşteri varlıkları veya FTX tarafından tutulan güven varlıkları, geçici tasfiye memurunun yazılı onayı olmadan devredilemez veya başka bir şekilde ele alınamaz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.289,25 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
24.091,19 TL 2,81%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.528,55 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,30 TL 0,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 2,61%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,28%
matic-networkMATIC/TRY
17,44 TL 2,26%
Bağlantıyı kopyala