FTX İflas Yargıcı, Çöküşe İlişkin Yeni Soruşturma Çağrısını Reddetti

ftx iflas yargici cokuse iliskin yeni sorusturma cagrisini reddetti

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, geçtiğimiz aylarda beklenmedik bir şekilde iflas etmiş ve bu durum pek çok kripto şirketini zor duruma sokmuştu. Kripto para borsası FTX’in iflas davaları devam ederken davaya bakan yargıç, kripto para borsasının çöküşüne dair önemli bir karar aldı.

FTX Çöküşüne İlişkin Yeni Bir Soruşturma Açılmayacak

Bir iflas hâkimi, önerilen soruşturmanın FTX’in yeni yönetimi ve kolluk kuvvetleri arasında yürütülen diğer soruşturmalar için gereksiz olacağını belirterek, kripto para borsası FTX’in çöküşüne dair yeni ve bağımsız bir soruşturma yapılması taleplerini reddetti.

ftx iflas yargici cokuse iliskin yeni sorusturma cagrisini reddetti 2

Şirketin iflas başvurusunda bulunduğu Dalaware, Wilmington’daki İflas Yargıcı John Dorsey, ABD Adalet Bakanlığı’nın iflas gözlemcisinin “çok önemli” dolandırıcılık, sahtekarlık, yetersizlik ve kötü süreç yönetimi iddialarının araştırılması için bağımsız bir denetçinin atanması gerektiğini belirten talebi reddetti.

Kripto para borsası FTX ve küçük alacaklılarını temsil eden komite, önerilen inceleme görevlisinin sadece FTX, alacaklıları ve kolluk kuvvetleri tarafından zaten yapılmakta olan işi kopyalayacağını belirterek sunulan bu talebe karşı çıktı. Komite, önerilen incelemenin, FTX’in sınırlı fonlarından milyonlarca doları da tüketeceğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala