FTX, FTX US ve Alameda Bölüm 11 İflas Başvurusunda Bulundu

ftx ftx us ve alameda bolum 11 iflas basvurusunda bulundu

Bir zamanların milyarder kişisi Sam Bankman-Fried’in dev kripto imparatorluğu çöktü. Sam Bankman-Fried FTX, FTX US ve Alameda şirketleri için Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Sam Bankman-Fried İmparatorluğu İçin Yolun Sonu Göründü

Sam Bankman-Fried (SBF), Twitter hesabı üzerinden son yaşanan olaylarla ilgili paylaşımda bulundu. SBF paylaşımında FTX, FTX US ve Alameda için Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduklarını açıkladı.

Son dönemde pek çok kripto şirketi Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu. Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital ve Celsius gibi şirketlerin yanına FTX, FTX US ve Alameda Research şirketleri de eklenmiş oldu. Bölüm 11 iflas başvurusu sonrasında FTX’in Türkiye operasyonlarını yürüten FTX TR cephesinden şu açıklama yapıldı:

FTX TR olarak bugüne kadar ne söylediysek yaptık, sözlerimizi elimizden geldiğince tutmak için özenle çalıştık.

Bugün de aynı özenle süreç içerisinde size söz verdiğimiz tüm planlarımıza sadık kalacağız. Bunun için FTX TR ekibi olarak bu gece ve bütün hafta sonu söz verdiğimiz gibi FTX TR kullanıcılarının bakiyelerini hesaplarına göndermek için canla başla çalışacağız.

Bize şimdiye kadar destek veren herkese gönülden teşekkür ederiz.

FTX TR Ekibi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.361,60 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
23.823,07 TL 0,58%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.423,58 TL 0,36%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 2,27%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala