bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,052.97 0.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,514.39 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 593.57 0.08%
solana
Solana (SOL) $ 173.38 2.65%
xrp
XRP (XRP) $ 0.596139 4.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436708 0.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.133783 6.82%

FTX Borsası, Mercedes-AMG Petronas’ın Yeni Sponsoru Oldu

ftx borsasi mercedes amg petronasin yeni sponsoru oldu

Kripto varlık borsası FTX, yaptığı açıklamayla birlikte, yeni dönemde F1 takımlarından Mercedes-AMG Petronas‘ın yeni sponsoru olduğunu duyurdu. İkili arasında uzun vadeli bir sponsorluk anlaşması imzalandı.

Her ne kadar anlaşma için uzun vadeli tanımı kullanılsa da sürecin uzunluğu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Tek bilinen detay, anlaşmanın tek sezonluk olmadığı.

FTX Borsası, Mercedes-AMG Petronas’ın Yeni Sponsoru oldu

Borsalar ve spor kulüpleri arasındaki anlaşmaları sık sık duyuyoruz. Yeni bir sponsorluk anlaşması da FTX borsası ve F1 takımlarından Mercedes-AMG Petronas cephesinden geldi. Sponsorluk anlaşması kapsamında FTX logosu hem Mercedes-AMG Petronas’ın otomobillerinde hem de sürücülerin kıyafetlerin kendine yer bulacak. 26 Eylül’deki Rusya Grand Prix’si, FTX’in boy gösterdiği ilk yarış olacak.

ftx borsasi mercedes amg petronasin yeni sponsoru oldu 2

FTX logosu aynı zamanda Mercedes-Benz’in garajında, kamyonlarında, iletişim tesislerinde ve misafir ağırlama kısmında da kullanılacak. FTX, F1’in küresel hayran kitlesini yakalamak için Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas da dahil olmak üzere F1 ekibinin üyeleriyle de iletişimde olacak.

FTX ve Mercedes F1 takımı, FTX Pay entegrasyonu, NFT tahsilatı ve kurumsal sosyal sorumluluk girişimleri gibi girişimlerde de işbirliği yapmayı planlıyor.

FTX son aylarda birçok sponsorluk anlaşması imzaladı ama borsa ilk kez bir F1 takımıyla ortak oldu.

Haziran ayında Crypto.com da Formula 1 ile 100 milyon dolardan fazla olduğu açıklanan, 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Bu yılın başlarında Crypto.com, F1 takımı Aston Martin Cognizant ile de ortaklık kurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala