Florida Valisi, Başkanlık Kampanyasında Bitcoin’e Değindi

florida valisi baskanlik kampanyasinda bitcoine degindidfvvf

Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin birçok alanda konuşulmaya başlandı. Özellikle seçim kampanyalarına da konu olan Bitcoin birçok isminde radarında. Florida Valisi Ron DeSantis, başkanlık kampanyası lansmanı sırasında Bitcoin’i korumaya söz verdi.

Florida Valisi’den Bitcoin’e Yeşil Işık

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde özellikle Bitcoin’i koruyacağının sözünü verdi. DeSantis, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bitcoin yapmak için her türlü hakkınız var. Washington’daki bu insanların bundan hoşlanmamalarının tek nedeni, onu kontrol etmemeleridir. İnsanların bu alanda yapabilecekleri her şeyi kontrol etmek zorunda olmak gibi bir isteğim yok. Bence mevcut rejim açıkça Bitcoin’e sahipler.

florida valisi baskanlik kampanyasinda bitcoine degindidfsvdfs

DeSantis, Kongre’nin kripto para birimlerini asla ele almadığını, bürokrasinin muhtemelen SEC’e atıfta bulunarak bunu kendi başlarına yapması gerektiğini ve insanların o alanda faaliyet gösterememesi için yaptığını söyledi.

Mayıs ayının başlarında DeSantis, Florida’da federal bir CBDC’nin para olarak kullanılmasını ve yabancı CBDC’lerin kullanımını yasaklayan bir anti-merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yasasını onayladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
521.026,33 TL 1,91%
ethereumETH/TRY
35.438,10 TL 2,07%
tetherUSDT/TRY
19,87 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.071,32 TL 0,96%
usd-coinUSDC/TRY
19,86 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,95 TL 2,11%
cardanoADA/TRY
7,10 TL 2,97%
staked-etherSTETH/TRY
35.422,00 TL 2,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,81%
matic-networkMATIC/TRY
17,52 TL 1,04%
Bağlantıyı kopyala