Fırat’ın 5.000 Parçalık NFT Koleksiyonu Satıldı

firatin 5 000 parcalik nft koleksiyonu satildi 2

Karikatürist Uğur Gürsoy, Fırat karakterinin NFT‘sini 24 Aralık günü Kalao.io üzerinden satışa çıkarmıştı. 5.000 adetlik koleksiyondaki eserlerin her biri en az 0.75 AVAX’tan etiketlenmişti. Aradan geçen kısa sürenin ardından Fırat NFT koleksiyonundaki tüm eserler alıcı buldu. Resmi Twitter hesabı ‘Sold out’ duyurusu yaptı.

Fırat NFT Koleksiyonu Tamamen Satıldı

Uykusuz’un karikatüristi Uğur Gürsoy, daha önce CryptoGrandpa isimli bir NFT koleksiyonu yayınlamıştı. Fırat NFT koleksiyonu ise Gürsoy‘un ikinci serisi oldu. Kısa süre önce satış çıkan 5.000 adetlik NFT koleksiyonunun tümü satıldı.

Yukarıdaki Twitter paylaşımından da göreceğiniz gibi, her bir eser minimum 0.75 AVAX’lık fiyat etiketine sahipti. Bu arada 1 AVAX’ın şu sıralar CoinMarketCap verilerine göre, yaklaşık 120 dolara denk geldiğini belirtelim.

firatin 5 000 parcalik nft koleksiyonu satildi 2 1

İlk satış haberi Kalao.io tarafından, Twitter üzerinden verilmişti. Yapılan paylaşımda mint tarihinin 24 Aralık olduğu açıklanmıştı. Bundan kısa süre sonra tüm koleksiyonun alıcı bulması da dikkat çekti.

Koleksiyonun çıkmasının ardından Avalanche’ın tepe ismi Emin Gün Sirer de resmi Twitter hesabı üzerinden; “En önemli karikatür sanatçılarından biri olan Uğur Gürsoy’un az önce güzel bir NFT serisi yayınladı” şeklinde bir destek tweeti attı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 587.453,00 TL 0,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 45.296,22 TL 1,21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.760,31 TL 2,94%
tether
Tether (USDT) 13,53 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 1.998,53 TL 0,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,53 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 17,31 TL 1,43%
xrp
XRP (XRP) 10,61 TL 1,54%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.164,00 TL 5,64%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,04 TL 4,71%
Bağlantıyı kopyala