Fidelity, Kanada’nın İlk Bitcoin Sorumlusu Olarak Onaylandı

fidelity kanadanin ilk bitcoin sorumlusu olarak onaylandi

Özel bir yatırım yöneticisi olan Fidelity (FCC), ülkenin finans şirketlerini denetleyen Kanada düzenleyici kurumu Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu’ndan (IIROC) onay aldı. Onay, Fidelity’yi ülkenin ilk Bitcoin koruyucusu olarak etkin bir şekilde konumlandırıyor.

Bu hareket, emeklilik fonları, yatırım fonları ve borsada işlem gören fonlar (ETF‘ler) dahil olmak üzere Kanada finans kurumlarının Bitcoin’e yatırım yapmaları için Fidelity’nin hizmetlerini kullanıcılar açıyor.

fidelity kanadanin ilk bitcoin sorumlusu olarak onaylandi 2

Fidelity Kanada’nın İlk Bitcoin Sorumlusu Oldu

Yatırım firması Fidelity tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre , kurumsal dijital varlık ticareti ve saklama çözümü, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) doğrudan erişmek isteyen tüm nitelikli kurumsal yatırımcılar için geçerli olacak.

Fidelity Clearing Canada Başkanı Scott Mackenzie, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlıklara yatırım yapma talebi önemli ölçüde artıyor ve kurumsal yatırımcılar bu varlık sınıfına erişmek için düzenlenmiş bir bayi platformu arıyor. FCC ve müşterilerimiz, platformumuza ve hizmet tekliflerimize yapılan sürekli yatırımlara dayalı olarak muazzam bir büyüme ve başarı yaşıyor ve bir ortaklık kültürüyle birleşiyor.” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala