Farklı Özellikleri ile Öne Çıkan Kripto Cüzdanları

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 6

Kripto para söz konusu olduğunda, gizlilik ve güvenlik, dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri. Öyle ki Kripto ticareti için kullandığınız platform, cüzdanınızı ve kimliğinizi güvende tutmalı. Bizde bu hafta teknoloji basınının önemli yayınlarından biri olan Business Insider’ın listelediği öne çıkan kripto cüzdanlarını inceledik.

Şimdi birlikte farklı özellikleri ile öne çıkan kripto cüzdanlarına bir göz atalım;

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 1
Kaynak: Business Insider

1-Exodus Cüzdanı

Exodus cüzdanı; masaüstü, mobil ve donanım kripto cüzdanları için kripto para birimi değişim hizmetleri sunuyor. Exodus’un hesap özellikleri arasında canlı grafikler ve portföy verileri, 7/24 müşteri desteği, yerleşik bir borsa ve 150’den fazla kripto para bulunuyor.

Bunun yanında Exodus, aslında genel olarak sıcak cüzdan kullanıcılarına hizmet ediyor diyebiliriz. Ayrıca varlıklarınızı hem Exodus hem de başka bir popüler Bitcoin cüzdanı olan Trezor’u kullanarak yönetebilirsiniz. 

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 2

2-Electrum Cüzdanı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oluşturulduktan sadece iki yıl sonra piyasaya sürülen Electrum, özel anahtar şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama konusunda uzman. Ayrıca Exodus gibi, Electrum da kripto bilgileri için oluşturulmuş çevrimiçi şifreleme sağlayan sıcak bir cüzdan olarak karşımıza çıkıyor.

Electrum‘u genel çerçevede ele alacak olursak, tüm Bitcoin işlemlerini, doğrular ve Multisig özelliği ile birden fazla cüzdan arasında Bitcoin harcamanıza olanak tanıyor. Electrum ayrıca Ledger, Trezor ve Keepkey gibi diğer cüzdanları da destekliyor.

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 3

3-OPOLO Cüzdanı

Lüksemburg merkezli OPOLO cüzdanı, EAL 6+ dereceli güvenliği olan kendi ücretsiz ve şifreli donanım cüzdanlarını sağlıyor. (EAL sertifikaları, donanım cüzdanları için kullanılan güvenlik sertifikaları). Yani bu özellik ile beraber, herhangi bir kripto varlığını çevrimdışı olarak saklayabileceğiniz anlamına geliyor.

OPOLO ayrıca orijinal cihaz kontrolü, USB şifreleme, hırsızlığa karşı koruma, rastgele klavye erişimi ve virüssüz kullanım olanağı da sunuyor. Bunun yanında OPOLO‘nun mobil uygulaması sadece Android cihazlarda kullanılabiliyor.

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 4

4-Mycelium Cüzdanı

2008’de kurulan Mycelium cüzdanı ise, çok çeşitli depolama hizmetleri sunan bir başka popüler Bitcoin cüzdan olarak karşımıza çıkıyor. Mycelium, aslında Bitcoin odaklı bir cüzdan olmasına rağmen, aynı zamanda Ethereum ve diğer ERC-20 tokenlerini de destekliyor.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise Mycelium’un müşteri hizmetlerine sadece e-posta yoluyla ulaşılabiliyor.

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari 5

5-Cobo Cüzdanı

Daha önce Cobo Vault aracılığıyla donanım cüzdanları sunmasına rağmen, Cobo, kullanıcıları için dijital bir bulut cüzdanı sağlamak için geçiş yaptı. Uygulama, 180’den fazla token için destek sunuyor. Bunun yanında iOS ve Android kullanıcıları bu avantajlardan yararlanabiliyor.

Cobo cüzdanı ayrıca çok faktörlü kimlik doğrulama, sıcak ve soğuk depolama, özel anahtarlar için çoklu imza depolama gibi özellikler sunuyor. 

farkli ozellikleri ile one cikan bitcoin cuzdanlari
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala