bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,612.85 4.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,488.81 2.64%
bnb
BNB (BNB) $ 590.66 3.41%
solana
Solana (SOL) $ 169.10 3.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.591279 7.56%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438028 4.00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.126632 6.47%

Fantom’un Fiyatı Sosyal Medya Etkisi ile Arttı

fantomun fiyati sosyal medya etkisi ile artti

Tüm dünyadaki trendleri yakından takip etmek için sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmak geliyor. Sosyal medyadaki gündem kripto varlık projelerinin de kullanıcılar tarafından nasıl karşılandığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Ortaya çıkan ölçümlemelere göre, Ağustos ayında yaşanan Fantom fiyat artışında da sosyal medyanın payı yüksek. Fantom’un fiyatı, sosyal medyadaki bahsedilme oranıyla, doğru orantılı şekilde arttı.

Layer-1 akıllı sözleşme platformunu kullanan Fantom, döngüsel olmayan bir grafik mimarisi kullanıyor. Böylece başarılı bir hız ve ölçeklenebilirlik sunabiliyor.

Fantom’un Fiyatı, Yeni Kullanıcılardan Etkilendi

LunarCrush’tan alınan verilere göre, ağustos ayı boyunca, Fantom’dan 67.305 kez bahsedildi. Bu da bir önceki aya göre yüzde 34,08’lik bir artış demek. FTM’nin 1 ay içinde fiyat artış oranı ise yüzde 98.04 oldu.

2021’de Fantom’u one çıkaran bir diğer nokta ise topluluğun, günde 1,5 milyondan fazla işlemi tamamlayan ve 677.430 benzersiz adrese sahip olduğunu gösteren zincir üstü verileri. Ek olarak, SpiritSwap, SpookySwap ve çok zincirli, stablecoin odaklı Curve gibi birden fazla DeFi protokolünün piyasaya sürülmesi de Fantom’un fitilini ateşledi diyebiliriz.

fantomun fiyati sosyal medya etkisi ile artti 2
Fantom’un (FTM) Ağustos Ayı Performansı

Fantom ağının hızlı genişlemesi ve büyüyen DeFi ekosisteminin bir ürünü olarak, protokolde kilitlenen toplam değer, 9 Eylül 2021 itibariyle 1,4 milyar dolarlık seviyeye çıktı. Bu faktörler, sosyal medya etkileşimlerinin yüzde 96 artmasına katkı sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala