bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,006.15 1.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,434.11 0.53%
bnb
BNB (BNB) $ 569.55 1.07%
solana
Solana (SOL) $ 158.32 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.576607 4.88%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431828 4.04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.119677 4.01%

Fantom’un NFT Pazaryeri Artion Neler Sunuyor?

fantom nft pazaryeri artion neler sunuyor

NFT popülerleştikçe, NFT pazaryeri sayısı gün geçtikçe artıyor. OpenSea’nın liderlik ettiği pazara birçok yeni oyuncu katılıyor. Bunların en sonuncusu Fantom üzerine kurulu NFT pazaryeri Artion oldu.

Artion’un öne çıkan özellikleri yüzde 0 komisyon ve sıfıra yakın işlem maliyeti sunması olması.

Fantom Tabanlı NFT Pazaryeri Artion

Fantom, konuyla ilgili duyuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Fantom tabanlı NFT pazaryeri Artion şimdilik beta sürümünde. Ancak, ilerleyen dönemde nihai sürüme geçileceği belirtildi.

Kullanıcılar Artion’a Metamask ve Coinbase Cüzdanları üzerinden erişebiliyor. Ayrıca, pazaryerinin fUSDT, USDC, DAI ve wFTM gibi Fantom tabanlı ERC-20 tokenlerini desteklediği de biliniyor. İlerleyen dönemde bunlara yenilerinin ekleneceği de açıklandı.

fantom nft pazaryeri artion neler sunuyor 2

Artion, satışlardan komisyon alınmadan, NFT’leri basmak için 10 FTM talep edecek. NFT oluşturucuları, NFT’leri bastıklarında, sonraki satışlar sırasında telif ücreti şeklinde gelir elde edebilmeleri adına telif ücreti belirleyecek.

Artion, NFT pazarında güvenli işlemleri desteklemek için ChanLink entegrasyonuyla çalışacak. Chainlink fiyat entegrasyonu, kullanıcıların NFT’leri dolar gibi sabit değerli varlıklarda listelenmesine ve gerçek zamanlı döviz kurları için ChainLink fiyat beslemelerini kullanacak. Böylece herhangi bir para biriminden satın almalarına imkan sağlayacak.

Fiyat entegrasyonu şimdilik FTM/USD, wFTM/USD, fUSDT/USD, USDC/USD ve DAI/USD işlem çiftlerinde geçerli.

Başta da söylediğimiz gibi Artion şimdilik beta sürümünde. Bu esnada ERC-721 belirteç standardını destekliyor. Böylece kullanıcılar, önceden kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan NFT’lerini kolayca basabilecek.

Artion‘da kullanıcılar detaylı profiller oluşturabilecek. Böylece kurulacak olan toplulukta üyeler, etkinlikleri ve kişileri takip edebilecek.

NFT satın almak ya da satmak için farklı seçenekler sunuluyor. satıcılar, belirlenen fiyat olarak bilinen bir satış fiyatı belirleyebilir. Bi alıcı bu fiyatı kabul ettiğinde NFT satılır. Ayrıca alıcılar, yeni fiyat teklifinde de bulunabilir. Satıcılar açık artırma için bir başlangıç teklifi de yapabilir.

Artion’un gelecekteki sürümleri, Anyswap’ın Ethereum-Fantom NFT Köprüsü’nün Ethereum ile birlikte çalışabilirlik yaratacak yerleşik bir sürümünü de içerecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala