bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,277.22 0.96%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,439.76 0.25%
bnb
BNB (BNB) $ 573.87 0.11%
solana
Solana (SOL) $ 164.77 3.40%
xrp
XRP (XRP) $ 0.557103 5.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.426516 4.42%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.120778 1.38%

FalconX ve CF Benchmarks cephesinden önemli ortaklık

falconx ve cf benchmarks cephesinden onemli ortaklik

Dijital varlık aracılık devi FalconX, kripto türev piyasalarının düzenlenmiş alanında işlem yapma imkânı sunmak için İngiltere tabanlı kripto endeks sağlayıcısı CF Benchmarks ile el ele veriyor. Bu yeni ortaklık, takaslar, opsiyonlar ve teslim edilemez forwardlar gibi tek varlık referans oranları üzerinden işlem yapma olanağı sunmayı hedefliyor.

Düzenlenmiş Endeksler Üzerinden Kripto Varlık Erişimi Artıyor

Dijital varlık ana aracılık hizmeti sağlayan FalconX, düzenlenmiş kripto türev piyasalarına erişim olanağı sunmak amacıyla İngiltere kökenli kripto endeks sağlayıcısı CF Benchmarks ile iş birliği yapıyor. Tek varlık referans oranlarını kullanarak takas, opsiyon ve teslim edilemez forward işlemlerine olanak sağlanması planlanıyor.

CF Benchmarks’ın Genel Müdürü Sui Chung, “Kuruluşların kripto varlık sınıfıyla bağlantı kurmalarının başlıca yöntemi, düzenlenmiş endekslere dayalı türevlerdir.” ifadesini kullandı.

Bu iş birliği çerçevesinde, sözleşmeler CME CF Bitcoin Referans Oranı’na dayalı Bitcoin (BTC) ve CME CF Ether-Dolar Referans Oranı’na dayalı Ether (ETH) ile ilişkili olacak şekilde düzenleniyor.

FalconX ürün yöneticisi Barış Çetinok, “Düzenlenmiş türevler, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara güvenli bir biçimde ulaşabilmeleri için önemli bir yol sunmaktadır” diye belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala