Ethereum ve Rakipler; Solana, Cardano, Polkadot, Avalanche

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Bu hafta Kripto Bülten’de piyasa değeri açısından en büyük altcoin ve en büyük ikinci kripto varlık Ethereum ele alındı.

Nelerden Bahsedildi?

Piyasa değeri açısından en büyük altcoin ve en büyük ikinci kripto varlık Ethereum, son dönemlerde rakipleri ile birlikte adından sıkça söz ettiriyor.

Ethereum’dan ve Blokzincir teknolojisinden kısaca bahsetmekte fayda var. Blokzincir teknolojisi genel olarak Bitcoin ile ilişkili gibi gözükse de dijital para birimlerinin ötesine geçen birçok başka uygulamada da kullanılabilmekte. Aslında Bitcoin, bugün Blokchain teknolojisini kullanan yüzlerce uygulamadan sadece biri. 

Yakın zamana kadar blokzincir uygulamaları, kodlama, kriptografi, matematik ve diğer kaynakları içeren karmaşık bir yapıya sahipti. Ancak hızlı gelişen teknoloji ve büyüyen ekosistem çoğu şeyi değiştirdi. DeFi’dan NFT’ye, Blokzincir oyunlarından hızlı para transferlerine kadar birçok uygulama, blokzincir ile şu an geliştirilmekte ve kullanılmakta.

Rakipler?

Rakiplerinden bahsedelim. Ethereum, 550 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile Bitcoin’in hemen arkasında yer alıyor. Yine piyasa değeri açısından en büyük rakip kripto varlıklar ise Binance Coin, Solana, Cardano, Polkadot ve Avax yine ilk 10’da yer alıyor. Bir diğer büyük rakibi Terra ise yaşanan son gelişmelerin ardından ilk 10’u zorluyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala