bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,900.12 2.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,119.43 0.24%
bnb
BNB (BNB) $ 554.94 1.66%
solana
Solana (SOL) $ 140.36 5.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.497556 0.41%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466397 0.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.162323 1.47%

Ethereum Kurucusu Buterin: En Büyük Pişmanlığım 8 Kurucu Ortak Meselesi

ethereum kurucusu buterin en buyuk pismanligim 8 kurucu ortak meselesi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Twitter’da bir AMA (bana istediğini sor) etkinliği düzenledi. Takipçilerinin kendisine soru sormasına izin veren Buterin, Ethereum ile ilgili en büyük pişmanlığını da açıkladı. 

Bugün erken saatlerde Buterin, takipçilerinin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Bir takipçisinin Ethereum ile ilgili en büyük pişmanlığının ne olduğu sorusuna ise, “sekiz kurucu ortak meselesi” ve “onları çok hızlı ve ayrım gözetmeden seçmesi” olduğunu söyledi. 

Bahsi geçen sekiz kurucu ortak ise Cardano kurucusu ünlü matematikçi Charles Hoskinson, Polkadot kurucusu ve bilgisayar bilimcisi Gavin Wood, Kanadalı girişimci Anthony Di lorio, poker koçu Mihai Alisie, programcı Jeffrey Wilcke, Colored Cins çalışmaları yürüten Amir Chetrit ve SyNerG Music CEO’su Joseph Lubin idi. 

O dönem, Ethereum’un kar amacı güden mi yoksa gütmeyen bir kurum olması gerektiğine dair bir tartışma bulunuyordu. Bu tartışma bir bölünme yarattı ve hatta Cardano kurucusu Hoskinson’ın gruptan atılması ile sonuçlandı. Buterin konu hakkında şunları söyledi:

“İnsanları küçük gruplarda sıkı bir şekilde koordine etmek beklediğimden daha zor. Özellikle büyük teşvik çatışmaları söz konusu olduğunda, herkesin bir daire içinde oturmasını, birbirlerinin doğal iyiliğini görmesini ve geçinmesini sağlayamazsınız.”

Elon Musk da Katıldı

Buterin’in AMA etkinliğine kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden biri haline gelen Tesla CEO’su Elon Musk da katıldı. Musk Buterin’e “Aşk nedir?” diye sordu. Haddaway’in ünlü şarkısına atıfta bulunan Buterin ise, “X AE A-12 canımı yakma…” şeklinde yanıtladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala