bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

Ethereum Ölçekleme Çözümü Optimism, Ana Ağ Lansmanını Temmuz Ayına Erteledi

ethereum ikinci katman cozumu optimism ana ag lansmanini temmuz ayina erteledi

Ethereum ikinci katman çözümü Optimism, ana ağ lansmanını erteledi. Plana göre, lansman en erken Temmuz ayında gerçekleşecek. 

Bu ay gerçekleşmesi planlanan Optimism ana ağ lansmanı Temmuz ayına ertelendi. Bununla birlikte, yeni tarihin de kaba bir tahmin olduğuna da dikkat çekildi. Bunun nedeni ise, lansmanın Ethereum topluluğunun işbirliğine dayanması:

“Ana ağı başlatmak tek başımıza yapabileceğimiz bir şey değil. Bizler, projeler ve oracle’lar, cüzdanlar, node’lar ve explorer’lar gibi temel altyapı sağlayıcıları arasında ortak bir çaba olacak.”

Optimism, geçtiğimiz yılın Haziran ayından bu yana Ethereum için Optimistic rollup tabanlı bir ölçeklendirme çözümü üzerinde çalışıyor. Çözüm, Ethereum’da saniyede gerçekleşecek işlem sayısını artırarak, NFT patlaması ile birlikte kripto para topluluğunun yeniden gündemine oturan işlem ücretlerini düşürmeyi hedefliyor.

Optimism çözümü Optimistic Virtual Machine (OVM), bu yılın başlarında merkeziyetsiz borsa Synthetix’e kısmen uygulandı. Kullanıcıların şimdiden avantajlarından yararlanmaya başladığı ve hızlı işlemler gerçekleştirdiği ayrıca işlem maliyetlerinin düştüğü kaydedildi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala