bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,907.39 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,148.21 2.64%
bnb
BNB (BNB) $ 573.89 2.60%
solana
Solana (SOL) $ 149.07 4.31%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524946 1.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.497038 3.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158976 3.52%

“Ethereum ETF’lerinin onay süreci uzayabilir”

"Ethereum ETF'lerinin onay süreci uzayabilir"

ABD piyasalarında spot Bitcoin ETF ihraç eden Valkyrie’nin baş yatırım sorumlusu Steven McClurg, The Block’a verdiği demeçte şirketlerin onay beklediği spot Ethereum ETF’leri hakkında konuştu. 

McClurg, verdiği röportajda spot Ethereum borsa yatırım fonlarının genel beklentiye kıyasla bir-iki yıl içerisinde onay alacağı görüşünü paylaştı. Bitcoin ETF sürecinin uzadığını hatırlatan Valkyrie yetkilisi, SEC’in benzer şekilde ETH için de işi yokuşa sürmesini bekliyor:

“Düzenleyiciler ve SEC’in yanı sıra ihraççılar adına spot bitcoin’in piyasaya sürülmesi için çok fazla iş yapıldı.”

Bitcoin ile Ether arasındaki farklara vurgu yapan McClurg, SEC’in değerlendirmesinin uzun süreceği görüşünde. McClurg, yakın tarihte başvurularına staking detayını ekleyen varlık ihraççılarının işinin daha zor olduğunu düşünüyor. 

Valkyrie yöneticisi Steven McClurg, Ethereum fonlarının onay tarihi konusunda pek iyimser olmasa da bazı kuruluşların görüşü farklı.

S&P Global Raitings, yakın tarihte paylaştığı raporda Spot ETH ETF’lerine Mayıs ayında yeşil ışık yanabileceği beklentisini paylaştı. Analistler, staking teklifi içeren ETF’lerin ise Ethereum ağında doğrulayıcı dağılımını olumsuz etkileme riski üzerinde durdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala