Ethereum ETF’i, Spot BTC ETF’den Daha Önce Onaylanabilir

ethereum etfi spot btc etfden daha once onaylanabilir 2

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart hazırladığı raporda, Piyasa katılımcılarının çoğunun bir spot Bitcoin ETF‘inin mevcut vadeli ETF’lere göre daha üstün olacağı düşünüyor. Ancak Seyffart, SEC’in bu yönde bir kararı 2022 veya sonrasına kadar ertelemesinin söz konusu olabileceğini de söyledi. Seyffart açıklamasında “Bir Ethereum vadeli ETF’i gelecek yılın ilk çeyreğinde onaylanabilir” ifadelerini kullandı.

Bir spot Bitcoin ETF’inin onay almasının 2022 yılında mümkün olabileceği belirten Seyffat, “Ancak Bitcoin piyasasına yönelik regülasyonlar konusunda endişelerden kaynaklı olarak bu onay daha uzun olabilir” dedi.

Seyffart: Ethereum Vadeli ETF’i Gelecek Yılın İlk Çeyreğinde Onaylanabilir

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, Ethereum vadeli işlem borsa yatırım fonunun gelecek yılın ilk çeyreğinde düzenleyici tarafından onaylanabileceğini söyledi. Vadeli işlemlere dayalı bir fon, kurumsal müşteriler için en iyi çözüm olmasa da ticaretin ilk haftasında piyasaya 1,2 milyar dolar çeken Bitcoin ETF’nin başarısını tekrarlayabilir.

ethereum etfi spot btc etfden daha once onaylanabilir

Valkyrie tarafından onaylanan ikinci Bitcoin ETF, ProShares’in başarısını tekrarlayamadı. Böylece piyasaya daha sessiz bir başlangıç ​​yaptı. Ancak bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesi, Wall Street’te kriptonun genel olarak benimsendiğini ve kabul edildiğini gösteriyor.

Ethereum ETF’nin onayı ancak SEC’in veya SEC Başkanı Gensler’in düzenleyicinin gelecekteki finansal ürün kullanıcıları için hazır olduğunu belirtmesinden sonra mümkün olacak. Ethereum’un doğrudan piyasada yer alması, öngörülebilir bir gelecekte veya en azından düzenleyici, fiziksel olarak desteklenen bir Bitcoin ETF için yeşil ışık verene kadar mümkün olmayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 711.549,47 TL 3,80%
ethereum
Ethereum (ETH) 53.053,94 TL 3,76%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.384,57 TL 5,64%
tether
Tether (USDT) 13,00 TL 1,02%
solana
Solana (SOL) 2.470,71 TL 5,74%
cardano
Cardano (ADA) 20,08 TL 3,67%
xrp
XRP (XRP) 12,28 TL 6,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 458,71 TL 7,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,83 TL 0,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,60 TL 6,32%
Bağlantıyı kopyala