bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 68,116.25 1.43%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,538.76 0.56%
bnb
BNB (BNB) $ 602.04 1.46%
solana
Solana (SOL) $ 184.50 6.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.597915 0.63%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.446275 1.99%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.140307 4.40%

Ethereum 4.000 Dolara Yaklaştı! Bitcoin 51.000 Dolara Göz Kırptı

ethereum 4 000 dolara yaklasti bitcoin 51 000 dolara goz kirpti

Bitcoin fiyatı son 3.5 ayın en yüksek seviyesine geldi ve 51.000 dolara göz kırptı. Diğer yandan Ether fiyatı da 4.000 dolarlık psikolojik seviyesine yaklaştı. Piyasaya değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Cuma günü itibariyle, hareketlendi.

Bazı yatırımcılar, ABD merkez bankasının uyumlu para politikalarının tahvil gibi geleneksel piyasa varlıklarının getirilerini baskılayarak bitcoin ve diğer hızlı yükselen kripto para birimlerinin cazibesini güçlendireceğini düşünüyor.

ethereum 4 000 dolara yaklasti bitcoin 51 000 dolara goz kirpti 2

Bitcoin Fiyatı ve Ether Fiyatı Hareketlendi

3 Eylül Cuma günü itibariyle Bitcoin fiyatı 50.950 doları gördü. Bunun, mayıs ayından bu yana görülen en yüksek fiyat olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, hâlâ nisan ayındaki 65.000 dolar seviyelerinden oldukça uzakta.

Piyasa değerine göre, Bitcoin‘den sonra ikinci büyük kripto para birimi olan Ether fiyatı da aynı saatlerde yüzde 4,4 oranında artarak 4.000 dolara yaklaştı. ETH‘nin fiyat artışında, NFT faaliyetlerindeki hareketlilik ve DeFi tokenlarına olan ilgi etkili oldu.

Ether bu yıl Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdi ve fiyatı 5 kat arttı. Bitcoin’in 956 milyar dolarlık piyasa değeri bulunurken, Ether’in piyasa değeri yaklaşık 460 milyar dolar. Yani Bitcoin’in neredeyse yarısı kadar.

3 Eylül Cuma günü saat 18:03 itibariyle BTC 50.639 dolardan, ETH ise 3.963 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala