ETH, MicroStrategy’nin BTC Yatırımını Kıskandırıyor

ETH MicroStrategynin BTC Yatirimini Kiskandiriyor

Bitcoin (BTC) yatırımı söz konusu olduğunda belki de akla ilk gelen isim olan MicroStrategy, 130.000 Bitcoin’in (BTC) üzerinde devasa bir BTC bilançosuna sahip. Şirket her fırsatta Bitcoin (BTC) alarak gündeme gelse de uzmanlara göre bu en iyi seçenek değildi. Öyle ki MicroStrategy, Bitcoin (BTC) yerine Ethereum (ETH) alsaydı yüzde 100 daha çok kâr elde edebilirdi.

ETH, MicroStrategy'nin BTC Yatırımını Kıskandırıyor
Kaynak: BlockchainCenter.net

ETH, MicroStrategy’nin BTC Yatırımını Kıskandırdı

Lider kripto olarak da anılan Bitcoin (BTC) bir çok balinaya ve dev kurumsal yatırımcıya sahip. Uzun vadeli olarak Bitcoin’in (BTC) geleceğine inanan bu aktörler, düzenli olarak Bitcoin (BTC) alımı yapıyorlar. Bu aktörlere El Salvador ve MicroStrategy gibi isimler örnek gösterilebilir.

Ancak kripto dünyasında hep daha iyi bir seçenek oluyor. Fiyat artış grafiklerine baktığımızda Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi bir performans gösterdi. Blockchain Center’ın verilerine göre MicroStrategy, Ethereum’a (ETH) yatırım yaparak 6 Kasım itibariyle yaklaşık yüzde 108.72 daha fazla kazanç elde edebilirdi. Bu şirket için ek 3 milyar dolarlık kâr anlamına geliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.306,31 TL 0,02%
ethereumETH/TRY
22.505,29 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.832,88 TL 4,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,02%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,47 TL 1,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,90%
cardanoADA/TRY
5,87 TL 0,14%
matic-networkMATIC/TRY
15,87 TL 1,04%
Bağlantıyı kopyala