bitcoinBTC/TRY
1.192.171,30 TL 6,13%
ethereumETH/TRY
63.971,95 TL 6,54%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
7.001,33 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
17,89 TL 7,05%
solanaSOL/TRY
2.014,07 TL 5,77%
usd-coinUSDC/TRY
28,77 TL 0,66%
staked-etherSTETH/TRY
64.020,00 TL 6,33%
cardanoADA/TRY
15,89 TL 7,89%
avalanche-2AVAX/TRY
1.091,71 TL 2,54%

Paylaş

Eski CEO’dan çarpıcı itiraf: SBF beni suç işlemek zorunda bıraktı

caroline ellison

Eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison mahkemeye SBF’nin kendisini suç işlemeye yönlendirdiğini söyledi.

Eski Alameda Araştırma CEO’su Caroline Ellison, 10 Ekim Salı günü yapılan duruşmada, bir zamanlar patronu olan Sam Bankman-Fried’ın kendisini, yönettikleri kripto imparatorluğunun çöküşüne yol açan suçları işlemeye yönlendirdiğini açıkladı.

Ellison, Alameda’nın sınırsız kredi limiti aracılığıyla müşteri mevduatlarına erişiminin yanı sıra Alameda’nın ” fiat@ ” olarak bilinen banka hesabına gönderilen müşteri mevduatlarına doğrudan erişime sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Bankman-Fried’ın talimatıyla bankalara bilanço göndermesinin Alameda’nın pozisyonunu gerçekte olduğundan daha az riskli gösterdiğini de itiraf etti.

Suçlamaları kabul etti

Ellison, Aralık ayında, aralarında iki elektronik dolandırıcılık komplosu, iki gerçek elektronik dolandırıcılık, bir emtia dolandırıcılığı komplosu, bir menkul kıymet dolandırıcılığı komplosu ve bir adet de menkul kıymet sahtekarlığı yapmak için komplonun da bulunduğu yedi dolandırıcılık suçlamasını kabul etti.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala