bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,976.41 2.13%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,161.78 3.68%
bnb
BNB (BNB) $ 571.97 3.09%
solana
Solana (SOL) $ 151.01 6.52%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529789 5.41%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.506953 8.46%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16308 6.31%

Endonezya’dan kripto borsalarına düzenleyici çağrı

endonezya hukumeti kripto para birimleri hakkinda aciklama yapti

Bu yıl dünyanın ilk ulusal kripto varlık ticaret platformunu başlatan Endonezya, diğer tüm kripto borsalarının faaliyetlerine devam edebilmeleri için bu platforma kaydolmasını istedi.

Emtia Gelecek Borsası (CFX) olarak adlandırılan borsa, NASDAQ gibi geleneksel borsalara benzer şekilde çalışacak ancak dijital varlıklara özel olarak odaklanacak şekilde tasarlandı.

Resmi 2023 verilerine göre ülkede, 18 milyondan fazla kayıtlı kripto yatırımcısı var. Buna karşın Endonezya’da yaklaşık 12 milyon hisse senedi yatırımcısı var.

Amaç doğru vergilendirme

CFX platformunun belirtilen hedefi kripto ekosistemini yatırımcılar için daha güvenli hale getirmek. Hükümet planları, borsanın vergi amaçlı dijital varlık işlemlerinin izlenmesine de yardımcı olmasının beklendiğini gösteriyor.

CFX’e kayıt olmak, esasen hükümetin vergi amaçlı kripto para birimi işlemlerini izlemesi için bir geçit görevi görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala