bitcoinBTC/TRY
740.153,81 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
45.989,59 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.913,28 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 2,85%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
46.023,86 TL 1,05%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
586,37 TL 6,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,63%

Paylaş

Elon Musk’tan X yanıtı: Kripto planı yok

elon musktan xai aciklamasi

Elon Musk, X ve Twitter bağlantılı kripto paralar ile ilgili açıklama yaptı. Musk, sosyal medya platformu X‘in piyasaya kripto para sürme planı olmadığını belirtti.

elon musk yeni girisimini duyurdu

Elon Musk’tan X açıklaması

Elon Musk, sosyal medya platformuyla bağlantıları olduğunu iddia eden dolandırıcı token’lar ile ilgili açıklama yaptı. Musk, X ve Twitter tabanlı kripto paralarla ilgili gönderiye verdiği yanıtta, X’in kripto para planı olmadığını kaydetti.

DogeDesigner isimli bir kullanıcı, X hesabı üzerinden kripto topluluğunu dolandırıcı projelere karşı uyardı. DogeDesigner, Musk ve X’in kripto tokenı piyasaya sürmediğini paylaştı. Elon Musk, bu paylaşıma “Ve asla yapmayacağız” yanıtını verdi.

Musk, daha önce X’e ödeme seçeneği olarak kripto paraların entegre edilebileceği ilişkin ipuçları vermişti. Kripto dünyası, söz konusu kripto varlığın Dogecoin (DOGE) olabileceği üzerinde tartışmalar yürütmüştü.

Musk’ın kripto para piyasa sürme niyetleri olmadığını açıklamasının ardından DOGE yükselişe geçti. Memecoin, yüzde 2’nin üzerinde artış kaydetti. Twitter, geçen ay resmen X olarak değiştirildi. Musk, X’in her şey uygulaması olacağını belirterek, iddialı vizyonunu açıklamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala