Elon Musk’ın Yorumu Shiba Inu’nun Yükselişini Durduramadı

elon muskin yorumlarindan bu kez shiba inu etkilendi 3

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto piyasasının sık sık gündeminde. Elon Musk bu kez Shiba Inu‘ya tek bir kelimeyle satış baskısı uyguladıktan sonra Dogecoin’i “halkın kriptosu” gibi hissettiğini dile getirdi.

Tesla ve SpaceX için çalışan birçok insanın ona sahip olması nedeniyle, meme kripto parasını insanların kripto parası gibi gördüğünü söyleyen Musk’ın açıklaması şu şekilde;

Onlar finans uzmanı veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanı değiller. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim. İnsanların kripto parası gibi geldi.

elon muskin yorumlarindan bu kez shiba inu etkilendi

Elon Musk Elinde Shiba Inu Tutmadığını Söyledi

Shiba Inu, Pazar günü 24 saatten daha kısa bir sürede neredeyse yüzde 60 sıçrayarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00004442 ABD Dolarına ulaştı. Ayrıca ticaret hacminde Ethereum’u geçmeyi başardı. En çok işlem gören üçüncü kripto para birimi oldu.     

Ancak Musk, bu yükselişi bir paylaşım yaparak durdurmaya çalıştı. “SHIB Topluluğu”nun bir üyesi, iş patronuna kaç tane Shiba Inu tokenine sahip olduğunu sorduğunda, kısa ve öz bir şekilde “Hiçbiri” tweetini paylaştı.

Yapılan bu paylaşım üzerine Shiba Inu kripto para biriminin fiyatını yüzde 14 oranında düşüş yaşadı. Bununla beraber SHIB kısa bir süre içerisinde Elon Musk’ın olumsuz etkisini çabucak atlattı.

Shiba Inu İşlem Hacmi Bakımından Ethereum’u Geçti

Shiba Inu ayrca son 24 saatlik işlem hacmi bakımından Ethereum’u geride bıraktı. Coinmarketcap verilerine göre SHIB, son 24 saatte 16,513,062,630 dolarlık işlem hacmi kaydetti. Bununla beraber Ethereum’un işlem hacmi ise 15,376,066,228 dolar civarındaydı.

elon muskin yorumu shiba inunun yukselisini durduramadi

Ayrıca Kripto fenomeni, son SHIB rallisinin Elon Musk veya Robinhood’un potansiyel listelenmesiyle hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı.

Gokhshtein, Musk’ın Dogecoin hakkında aynı şekilde tweet atmış olsaydı, bunun büyük olasılıkla madeni parayı olumsuz etkileyeceğini ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 724.051,74 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.335,85 TL 5,78%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.901,29 TL 0,33%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.655,78 TL 3,06%
cardano
Cardano (ADA) 19,72 TL 2,51%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 485,72 TL 4,01%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 1,09%
Bağlantıyı kopyala