Elon Musk’ın Twitter’a Önerilerinde Dogecoin Detayı

elon muskin twittera onerilerinde dogecoin detayi

Geçen haftanın en dikkat çeken olaylarının başında, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter‘ın yüzde 9,2 hissesini satın alması yer aldı. Yapılan satın alımla birlikte şirketin hisseleri yüzde 16 yükseldi. Şimdi ise Musk, Twitter Blue ile ilgili bazı önerlerde bulundu. Bu öneriler arasında Dogecoin (DOGE) detayı da dikkat çekti. Elon Musk, Twitter Blue için ödemelerde Dogecoin (DOGE) seçeneğinin de olabileceğini söyledi.

Elon Musk’ın Twitter Blue Önerilerinde Dogecoin de Var

Twitter’ın en büyük hissedarı olan Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter Blue ile ilgili bazı önerlerde bulunmak için bir flood başlattı. Musk’ın ilk tweeti şöyleydi:

“Twitter Blue’ya kaydolan (yani ayda 3 ABD doları ödeyen) herkes bir kimlik doğrulama onay işareti almalıdır”

Twitter Blue’da reklam olmaması gerektiğini söyleyen Musk, “Twitter, hayatta kalmak için reklam parasına bağımlıysa şirketlerin politika dikte etme gücü büyük ölçüde artar” dedi.

Musk aynı zamanda Blue’nun ücretinin 2 dolar seviyesine çekilmesi gerektiğini ve 12 aylık ödeme planının olması gerektiğini belirtti. Bir kullanıcı bu tweetin ardından Musk’a, “Arjantin’de daha ucuz yapın” şeklinde bir yorumda bulununca Musk da fiyatlandırmanın yerel bazda olması gerektiğine dikkat çekti. Bu tweetin altına da Dogecoin detayını ekledi: “Belki DOGE ile bir ödeme seçeneği bile olabilir?”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
480.511,70 TL 3,54%
ethereumETH/TRY
32.789,22 TL 3,42%
tetherUSDT/TRY
15,51 TL 0,15%
binance-coinBNB/TRY
4.754,96 TL 3,91%
usd-coinUSDC/TRY
15,53 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 4,30%
cardanoADA/TRY
9,35 TL 14,22%
solanaSOL/TRY
878,48 TL 11,04%
binance-usdBUSD/TRY
15,51 TL 0,07%
polkadotDOT/TRY
177,24 TL 3,10%
Bağlantıyı kopyala