bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,913.12 2.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,065.11 1.66%
bnb
BNB (BNB) $ 557.80 1.21%
solana
Solana (SOL) $ 142.37 1.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.518754 3.04%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481814 1.87%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152726 0.43%

Elon Musk, Twitter İçin Kripto Ödemeleri Getirmeyi Planlıyor

elon musk twitter icin kripto odemeleri getirmeyi planliyor

Sosyal medya platformu Twitter, kısa bir süre önce kripto ödemeleri için destek eklemeyi planladığını açıklamıştı. Elon Musk’ın şirketi olan Twitter, söz konusu kripto ödemeleri için destek getirmeye hazırlanıyor.

Twitter’a Kripto Ödemeleri Geliyor

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Twitter’ı bir süper uygulama haline getirmek isteyen Elon Musk, Twitter’ın ödeme sistemi için kripto ödemelerini de eklemeyi planlıyor. Financial Times’ın haberine göre Twitter, gelecekteki kripto ödeme desteği de dahil olmak üzere ödeme sistemini platforma dahil etmek için gerekli olan düzenleyici onaylarını almak için çalışmalara devam ediyor.

elon musk twitter icin kripto odemeleri getirmeyi planliyor 2

Financial Times’ın, Twitter’ın ödeme sistemi hakkında bilgisi olan kişilere dayandırdığı haberine göre Twitter, süper uygulama olma yolunda lisanslar için başvuruda bulunduğunu ve platformu ödemeleri getirmek için gereken yazılımın tasarlandığını belirtti.

Twitter’ın ödemeler alt yapısı ilk olarak fiat para birimlerine odaklanacak ancak daha sonrasında kripto yeteneklerinin eklenmesine izin verecek şekilde ilerleme sağlanacak. Son olarak Twitter’ın ödeme planının başında Esther Crawford’un şimdilik küçük bir ekiple projeyi yönettiği belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala