Elon Musk, Twitter İçin Kripto Ödemeleri Getirmeyi Planlıyor

elon musk twitter icin kripto odemeleri getirmeyi planliyor

Sosyal medya platformu Twitter, kısa bir süre önce kripto ödemeleri için destek eklemeyi planladığını açıklamıştı. Elon Musk’ın şirketi olan Twitter, söz konusu kripto ödemeleri için destek getirmeye hazırlanıyor.

Twitter’a Kripto Ödemeleri Geliyor

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Twitter’ı bir süper uygulama haline getirmek isteyen Elon Musk, Twitter’ın ödeme sistemi için kripto ödemelerini de eklemeyi planlıyor. Financial Times’ın haberine göre Twitter, gelecekteki kripto ödeme desteği de dahil olmak üzere ödeme sistemini platforma dahil etmek için gerekli olan düzenleyici onaylarını almak için çalışmalara devam ediyor.

elon musk twitter icin kripto odemeleri getirmeyi planliyor 2

Financial Times’ın, Twitter’ın ödeme sistemi hakkında bilgisi olan kişilere dayandırdığı haberine göre Twitter, süper uygulama olma yolunda lisanslar için başvuruda bulunduğunu ve platformu ödemeleri getirmek için gereken yazılımın tasarlandığını belirtti.

Twitter’ın ödemeler alt yapısı ilk olarak fiat para birimlerine odaklanacak ancak daha sonrasında kripto yeteneklerinin eklenmesine izin verecek şekilde ilerleme sağlanacak. Son olarak Twitter’ın ödeme planının başında Esther Crawford’un şimdilik küçük bir ekiple projeyi yönettiği belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.493,07 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
33.667,41 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
6.215,17 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
8,85 TL 8,53%
cardanoADA/TRY
6,90 TL 0,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,35%
staked-etherSTETH/TRY
33.606,41 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala