El Salvador Keseyi Açtı: Günde 1 BTC Alacak

el salvador keseyi acti gunde 1 btc alacakasff

Lider kripto para birimi Bitcoin‘i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, yaptığı yeni bir alım yapacaklarını açıklayarak yeniden gündemde yer alıyor. Son olarak çıkan haberlere göre;

Nayib Bukele Bitcoin Satın Alacaklarını Açıkladı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, yarından itibaren her gün bir Bitcoin satın alacaklarını açıkladı. Söz konusu açıklama Nayib Bukele’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı:

Nayib Bukele’nin açıklaması şu şekilde:

Yarından itibaren her gün bir Bitcoin alıyoruz.

El Salvador, ilk Bitcoin alımını 6 Eylül 2021 tarihinde yapmış, o tarihte 400 BTC almıştı. Devam eden günlerde ve haftalarda BTC alımına devam eden El Salvador’un elinde şu anda 39.3 milyon dolar değerinde 2 bin 381 BTC var.

Ayrıca TRON’un kurucusu Justin Sun da yarından itibaren her gün bir Bitcoin alacağını açıkladı.

FTX krizi ile beraber kripto piyasaları düşüş eğilime girmişti. Bu durumu birçok şirket de fırsata çevirmeye çalışıyor. Bununla beraber lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) güncel durumuna bir göz atalım. Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 16.618 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.821,12 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
22.646,78 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.795,32 TL 0,84%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,14%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 14,06%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 0,72%
matic-networkMATIC/TRY
16,01 TL 0,87%
Bağlantıyı kopyala