bitcoinBTC/TRY
718.047,56 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
42.737,71 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
27,05 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.683,68 TL 2,53%
xrpXRP/TRY
13,63 TL 2,08%
usd-coinUSDC/TRY
27,01 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
42.756,90 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 1,10%
cardanoADA/TRY
6,69 TL 2,88%
the-open-networkTON/TRY
64,33 TL 4,15%

Paylaş

The Supercar Clinic, Bitcoin ile İlk Araba Satışını Yaptı

dunyada ilk defa btc ile otomobil satisi gerceklesti

Kripto para kullanımı arttıkça birçok şirket kripto paraları ödeme yöntemlerine eklemeye başladı. Kripto paralarla ödeme yapılması oldukça popüler hale geldi. Bu kez Bolton’da dünyada ilk defa Bitcoin ile otomobil satışı gerçekleşti.

The Supercar Clinic, Bitcoin ile Otomobil Satışı Gerçekleştirdi

Birleşik Krallık’ın Kuzey-Batı İngiltere Bölgesi’nde bir kent olan Bolton‘da dünyada bir ilk gerçekleşti. Bolton’da nadir bir süper araba Bitcoin ile satıldı.

dunyada ilk defa btc ile otomobil satisi gerceklesti

İngiltere’nin Bolton kentinde faaliyet gösteren otomobil bayisi Supercar Clinic, Bitcoin karşılığında nadir bir otomobil olan Ariel Atom satışı gerçekleştirdi.

Yılda 2 kez satışa çıkan nadir bir otomobil olan Ariel Atom, 100 bin sterlin değerinde bir fiyata sahip. Dünyada ilk defa Bitcoin ile satılan bu otomobil 2000 yılında piyasaya sürüldü. İlk çıktığında rakiplerinin en hızlısı olan bu otomobil, 350 beygir güç üretebiliyor.

AutoCoinCars’ın kurucu ortağı ve COO’su Luke Willmott konuya ilişkin şunları söyledi:

Ariel Atom, bir ilki gerçekleştirerek Bitcoin’de ile satış yaptığı için çok mutluyum. Bu konseptin nispeten yeni doğası, heyecan verici ve yenilikçi bir şeyler olduğu anlamına geliyor. Ancak inanılmaz işlemlerin mümkün olmasını sağlayan teknolojimizi gözden kaçırmamalıyız.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala