bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,949.94 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,120.98 0.95%
bnb
BNB (BNB) $ 580.17 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 173.05 2.20%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521391 0.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481345 0.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153198 1.06%

Dubai, bir borsaya daha kucak açtı

CryptoComda Tartismali Ticaret Uygulamalari22

Kripto merkezi olma hedefiyle yola çıkan Dubai, bir borsaya daha lisans verdi. Kripto borsası CryptoCom, Dubai’den lisans aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada borsanın bireysel ve kurumsal yatırımcılara çeşitli hizmetler vereceği belirtildi.

CryptoComda Tartismali Ticaret Uygulamalari2

CryptoCom’a Dubai’den lisans

CryptoCom, Dubai’den Sanal Varlıklar Hizmet Sağlayıcısı (VASP) lisansı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, Dubai’nin lisans onaylama sürecinin tamamlanmasının ardından yerel operasyonlarının hizmete başlayacağı belirtildi. Şirketin Dubai birimi CRO DAX Middle East FZE, bireysel ve kurumsal yatırımcılara borsa, broker-bayi ve kredi hizmeti sunmaya başlayacak.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Dubai’nin kripto endüstrisine katkıda bulunmak için düzenleyicilerle birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini ifade etti. Marszalek, şehrin etkili düzenlemeler sahip lider bir pazar olduğunu dile getirdi.

Borsa, Mart 2022’de Dubai’yi Orta Doğu ve Kuzey Afrika merkezi olarak belirlemişti. Şirket, 2022 yılının haziran ayında VARA’dan geçici lisans almış, bu yılın mart ayında ise MVP hazırlık lisanslı sahip olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala