Dogecoin’in Kısa Pozisyonlarının Sayısı En Yüksek Seviyede!

dogecoinin kisa pozisyonlarinin sayisi en yuksek seviyede

En büyük kripto borsalarından biri olan Bitfinex‘teki marjlı Dogecoin kısa pozisyonlarının sayısı, yaklaşık 3.4 milyon dolara eşdeğer olan 15.9 milyon DOGE‘ye ulaştı. Dogecoin boğaları; Bitfinex’teki marjlı kısa pozisyon sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için dikkatli olmalı.

Bazı topluluk üyeleri, bunun kısa bir sıkma ile sonuçlanabileceğini düşünüyor;

Dogecoin’in Kısa Pozisyonları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Kripto borsası Bitfinex‘teki marjlı Dogecoin kısa pozisyonlarının sayısının artmasını bazı kullanıcılar kısa süreli bir sıkma olarak değerlendirdi. Kısa süreli sıkışıklıklar; yatırımcıların paniklemesine ve pozisyonlarını kapatmasına neden olan ve böylece belirli bir varlığın fiyatını önemli ölçüde yükselten bir dizi tasfiyeden kaynaklanır. Ayrıca Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 70’ten fazla bir düşüş yaşadı.

Dogecoin hayranı olarak bilinen Tesla CEO’su Elon Musk ise; Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus‘un doların değersiz olduğu hakkında yaptığı bir paylaşıma şu şekilde cevap verdi;

Bazıları Dogecoin‘in enflasyonunu büyük bir başarı olarak görse de, bazı endüstri aydınları tarafından da büyük bir kusur olarak görülüyor. Öte yandan Musk, kripto para biriminin yeterince ölçeklenirse bir ödeme aracı olarak başarılı olabileceğine inanıyor. Ayrıca bu ayın başlarında, önemli bir yazılım güncellemesinin ardından Dogecoin ücretleri, tüm kullanıcılar için önemli ölçüde düştü. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala