Dogecoin ve Shiba Inu Hindistan’da Büyük İlgi Görüyor

dogecoin ve shiba inu hindistanda buyuk ilgi goruyor

Son dönemde popülaritesinin büyük ölçüde arttıran Shiba Inu (SHIB) ve rakibi Dogecoin (DOGE), Hindistan borsalarında yoğun ilgi görüyor.

BusinessLine tarafından hazırlanan bir rapora göre, Dogecoin, son altı ayda 10 milyondan fazla müşterisi ile Hindistan’ın en büyük kripto borsası olduğunu iddia eden CoinSwitch Kuber’in toplam işlem hacmine yüzde 13,76 katkıda bulundu. 

dogecoin ve shiba inu hindistanda buyuk ilgi goruyor 2

Dogecoin ve Shiba Inu Hindistan’da Popülaritesini Arttırıyor

Kısa bir süre önce Dogecoin’in işlem hacmi, aynı dönemde Bitcoin ve Ethereum’u aştı ve bu da toplam işlem hacmine sırasıyla yüzde 6.04 ve yüzde 6.06 katkıda bulunmuştu. Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından olan CoinSwitch Kuber ise henüz Shiba Inu’yu listelemedi.

Geçen hafta bir başka kripto para borsası olan WazirX, Shiba Inu’nun işlem hacminin neredeyse yüzde 50’sini oluşturduğunu ve en yüksek işlem gören token olarak Bitcoin’i geride bıraktığını açıklamıştı. 

BuyUcoin’in CEO’su Shivam Thakral, yaptığı bir açıklamada, Nisan ve Ekim arasında kripto borsası BuyUcoin’deki Dogecoin ticaret hacmi 300 milyon ABD dolarına ulaşırken Shiba Inu işlemlerinin 180 milyon ABD dolarına ulaştığını belirttiAynı dönemde, Bitcoin ve Ethereum en çok işlem gören tokenler olarak hakimiyetini sürdürürken, Dogecoin üçüncü sırada, Shiba Inu ise ticaret hacimleri açısından beşinci sırada yer aldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 720.309,61 TL 0,92%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.652,30 TL 7,54%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.957,93 TL 2,65%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,67%
solana
Solana (SOL) 2.680,39 TL 5,73%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 0,38%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 1,80%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,19 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,55 TL 0,42%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,70 TL 2,16%
Bağlantıyı kopyala