Do Kwon, Varlıklarının Dondurulduğu İddialarını Yalanladı

Do Kwon Varliklarinin Donduruldugu iddialarini Yalanladi

Kripto dünyasında büyük bir etki yaratan Terra çöküşü ve Terra’nın arkasındaki isim Do Kwon, sık sık gündeme gelmeyi sürdürüyor. Yakın zamanda LUNA kurucu ortağının ifade vermekten vazgeçtiğini paylaşmıştık. Şimdi de Do Kwon, Güney Kore’nin 39.6 milyon dolarlık kripto varlığını dondurduğu iddialarını yalanladı.

Do Kwon, Kripto Varlıklarının Dondurulduğu İddialarını Yalanladı

Kısa bir süre önce Güney Kore yerel haber kaynaklarına yansıyan bilgilere göre, Terra kurucusu Do Kwon’a ait 39.6 milyon dolarlık kripto varlığı donduruldu. Haberde yer alan bilgilere göre bu varlıklar LFG Vakfı üzerinden aktarılmıştı. Do Kwon için kırmızı bükten çıkması üzerine harekete geçen savcılar bu varlıklara el koydu.

Ancak Twitter üzerinden iddiaları yalanlayan Do Kwon’a göre böyle bir durum söz konusu değil. OkEx ve Kucoin kullanmadığını bir kez daha belirten Do Kwon, ticaret yapacak vaktinin olmadığını ve bu varlıkların da dondurulmadığını belirtti:

“Kimin varlıklarını dondurduklarını bilmiyorum, ama tebrik ederim, umarım bunu iyilik için kullanırlar”

Kısa bir süre önce de Güney Kore’deki yetkililer kripto borsaları OKX ve KuCoin’den Do Kwon’a bağlı yaklaşık 67 milyon dolar değerinde 3.313 Bitcoin (BTC) dondurmasını istemişti. Do Kwon her seferinde bu iddiaları yalanlasa da aksini ispat etmesi zor gibi gözüküyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.275,30 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
24.025,25 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
5.436,50 TL 0,99%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,89 TL 2,15%
cardanoADA/TRY
5,95 TL 1,38%
matic-networkMATIC/TRY
17,31 TL 1,43%
Bağlantıyı kopyala