bitcoinBTC/TRY
1.225.666,73 TL 3,17%
ethereumETH/TRY
65.000,84 TL 3,94%
tetherUSDT/TRY
28,98 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.850,79 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
18,10 TL 4,74%
solanaSOL/TRY
2.009,15 TL 3,06%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
64.996,50 TL 3,84%
cardanoADA/TRY
15,99 TL 6,40%
dogecoinDOGE/TRY
2,86 TL 0,30%

Paylaş

Devconnect Istanbul’daki önemli etkinlik iptal edildi: Gerekçesine tepki yağdı

devconnect

Devconnect Istanbul’un merakla beklenen etkinliklerinden FrENSday 2023’ten iptal kararı geldi. Ethereum Name Service (ENS) Labs ekibinden yapılan açıklamada, kararın Ortadoğu’da artan gerilimden kaynaklandığı belirtildi. İptal kararına Türk kripto topluluğu ise tepki gösterdi.

ENS Labs’ten ilginç karar

ENS Labs’in X hesabından yapılan açıklamada, kilit paydaşlar ile yapılan istişareler sonucunda etkinliğin iptal edildiği bildirildi. Açıklamada, Türkiye’nin İsrail ve Gazze Şeridi’nde devam eden olaylardan izole olduğu belirtilirken, ENS Labs’in tedbir amaçlı etkinliğe katılmayacağı aktarıldı.

Ethereum geliştiricileri için önemli bir etkinlik olan Devconnect, 13-19 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Etkinliğe Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin de katılacak. Türk kripto topluluğunun etkinliğe yoğun katılım göstermesi bekleniyor. Etkinliğe Türkiye’nin kripto sektöründeki geleceği için de önem atfediliyor.

ENS Labs’in açıklamasında frENSday etkinliğinin konuşmalar, atölyeler ve iş birliği çalışmaları içeren kapsamlı bir Ethereum konferansı olduğu için tüm ekibin katılımın gerektirdiği belirtildi. Bu kararın beraberinde bazı sıkıntılar getireceği ifade edilirken, kayıtlı misafirlere para iadesi yapılacağı bildirildi.

Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, “Görünüşe göre bir haritaya ihtiyacınız var. Gideceğiniz yer ile endişelendiğiniz yer aynı kıtada bile değil. Tabii neo-oryantalizm biçimini içselleştirmediğiniz sürece. ” ifadelerini kullandı.

Kripto fenomeni Efe Bulduk, “İkiyüzlülüğün kokusunu alıyor musunuz? Süslü sözlerin arkasına saklanmayı bırakın” paylaşımını yaptı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala