Dell’in Kurucusu Michael Dell Bitcoin Hakkında Konuştu

dell

Teknoloji şirketi Dell’in kurucusu Michael Dell, Bitcoin hakkında konuştu. Bir röportajda konuşan Dell, Bitcoin’e girmeyecek olsa da Blockchain teknolojisinin muhtemelen küçümsendiğini söyledi.

Hayatına bir bilgisayar devi şirketi sığdıran 56 yaşındaki milyarder bir dahi olarak anılıyor. Yaklaşık 800 milyon PC satan bilgisayar şirketinin piyasa değeri ise 80 milyar dolar.

Ancak küresel olarak dağıtılmış bir kripto para ağı olan Bitcoin, bu rakamlar ile hergün borsalarda oynuyor. Geçen hafta, Bitcoin yaklaşık 150 milyar dolar yükseldi ve bu neredeyse Dell Technologies’in iki katı. Ek olarak Bitcoin, şu anda Bay Dell’in şirketinden yaklaşık 13 kat daha değerli durumda.

dellin-kurucusu-michael-dell-bitcoin-hakkinda-konustu

Michael Dell Geniş bir Bitcoin Geçmişine Sahip

O zamanlar Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 620 dolar civarındaydı. Bugün bu 150 dolar 13.770 dolara tekabül ediyor. Dell, düşük talep nedeniyle Ekim 2017’de Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktı. 

Bitcoin çıktığı günden beri yaşadığı devasa artış ve düşüşler ile biliniyor. 2017 Ekim ayında fiyatı ortalama 5.330 dolar olan Bitcoin (BTC) günümüzde 10 kat artmış durumda.

Haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 54.873 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 638.538,74 TL 16,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 53.004,31 TL 13,57%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.266,71 TL 12,71%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.584,12 TL 17,08%
cardano
Cardano (ADA) 18,29 TL 17,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 10,52 TL 19,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 378,46 TL 21,31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) 1.256,02 TL 14,06%
Bağlantıyı kopyala