DeFi Protokolü Aave’den Stablecoin Hamlesi

defi protokolu aaveden stablecoin hamlesi

DeFi protokolü Aave’nin arkasındaki şirket olan Aave Companies, Aave’nin yönetim forumuna GHO isminde yeni bir stablecoin oluşturulmasını önerdi. Aave’nin stablecoin teklifinin kabul edilmesi için oylama yapılacak.

Aave, GHO İsminde Stablecoin Çıkartmak İstiyor

Aave’nin arkasındaki şirket olan Aave Companies, Aave’nin yönetim forumu için yeni bir teklifte bulundu. Aave Companies teklifinde GHO isminde bir stablecoin oluşturulmasını talep etti. Aave Companies’in bu teklifi şimdilik tartışmaya açık ve bu teklifin onaylanması için bir yönetim oylamasından geçmesi gerekecek. Aave’nin planlarına göre GHO stablecoin’i aşırı teminatlandırılacak. Aave kullanıcıları, teminat olarak Aave’e sağladıkları varlıkları kullanarak stablecoin’i basabilecek. Bu varlıklar, teminat olarak kullanılırken getiri sağlamaya devam edecek.

defi protokolu aaveden stablecoin hamlesi 2

Aave kurucusu Stani Kulechov yaptığı açıklamada, “GHO, Ethereum pazarındaki varlıklar tarafından güvence altına alınacak olsa da, GHO’nun ana vizyonu, L2’ler (katman 2’ler) aracılığıyla internet üzerinden ve yerinde gerçek dünyada ödeme fırsatları sunmak için organik benimsemeyi sürdürmektedir.” ifadesini kullandı. Kulechov, Aave DAO’nun stablecoin ödünç alan herkesten faiz ödemeleri alarak fayda sağlayacağını da belirtti. Stablecoin’in gelişiminin tamamlandığını ve 11 Temmuz 2022’de bir denetimin planlandığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala