Cumhurbaşkanı Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele Görüşecek

cumhurbaskani erdogan ve el salvador baskani nayib bukele gorusecek

Türkiye’de kripto para yasasına dair konuşmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele görüşmesi gündeme bomba gibi düştü.

2021’in en dikkat çeken olaylarından biri de hiç kuşkusuz El Salvador’un Bitcoin‘i resmi para birimi yapması olmuştu. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, sık sık kripto paralarla ilgili attığı tweetlerle bu konuya ne kadar ilgili olduğunu dile getiren neredeyse tek başkan. Şimdi ise dikkat çeken bir haber geldi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele Görüşmesi

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, sık sık Twitter üzerinden takipçilerini bilgilendiriyor. Bu kez attığı tweet, Türkiye’yi ilgilendirdi. Bukele, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini açıkladı. El Salvador‘un Bitcoin‘i resmi para birimi olarak kabul etmiş olması, görüşmeyi daha da merak ettirdi diyebiliriz. Tabii şimdilik Cumhurbaşkanı Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele arasındaki görüşmenin sebebi ve detayları bilinmiyor.

Atılan tweette şu sözlere yer veriliyor:

“Bu perşembe Devlet Ziyareti kapsamında Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapacağım”

Görüşmenin detayları perşembe günü netlik kazanacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
457.985,08 TL 5,36%
ethereumETH/TRY
30.531,28 TL 8,44%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,25%
binance-coinBNB/TRY
4.587,77 TL 5,85%
xrpXRP/TRY
6,47 TL 7,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,92 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
8,10 TL 12,27%
solanaSOL/TRY
796,71 TL 12,59%
dogecoinDOGE/TRY
1,33 TL 7,68%
Bağlantıyı kopyala