Crypto․com CEO’su Kris Marszalek’den FTX Krizi ile İlgili Açıklama

crypto․com ceosu kris marszalekden ftx krizi ile ilgili aciklamaadf

Kripto para piyasası FTX krizi ile beraber zor günlerden geçiyor. Birçok şirket de bu olumsuz havadan nasibini alıyor. Bununla beraber birçok şirket FTX krizi ile ilgili açıklama da yapıyor. Son olarak açıklama yapan isim Crypto.com CEO’su Kris Marszalek oldu. Kris Marszalek, katıldığı bir YouTube canlı yayınında borsanın FTX’ten dolayı sorun yaşayabileceğine yönelik iddialara değindi.

Crypto․com CEO’su Kris Marszalek’den FTX Açıklaması

Geçen hafta boyunca Crypto.com’un CRO tokeni , Singapur merkezli borsanın bir sonraki likidite kriziyle karşı karşıya kalacağı endişeleriyle neredeyse yüzde 45 düştü. Nomics’in verilerine göre; borsanın günlük işlem hacmi, ekim ayında yaklaşık 284 milyon dolara geriledi. Geçen yıl bu miktar, yaklaşık 4 milyar dolar seviyesindeydi. Bunun yanında kullanıcılar ve yatırımcılar fonlarını platformdan çektikçe para çekme işlemleri yeniden başlayacak.

crypto com ceosu hack salcrypto․com ceosu kris marszalekden ftx krizi ile ilgili aciklamaaddirisini degerlendirdi kac kullanici etkilendi fonlar guvende mi coin turk com 1200x675 1
Crypto․com CEO’su Kris Marszalek

Ayrıca belirtmek gerekirse Marszalek, borsanın güçlü bir bilançosu olduğunu yineledi ve FTX krizinden yalnızca 10 milyon dolar oranında etkilendiğini belirtti.

Bunun yanında Marszalek, “FTX’ten 990 milyon dolar kurtardık” dedi ve borsalar arasındaki fon akışlarının sektörün gerekli bir parçası olduğuna dikkat çekti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.503,76 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
22.588,40 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.813,36 TL 0,41%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,02%
binance-usdBUSD/TRY
18,59 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,11%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 13,93%
cardanoADA/TRY
5,92 TL 0,55%
matic-networkMATIC/TRY
16,03 TL 1,35%
Bağlantıyı kopyala