bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,258.22 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.70 0.38%
bnb
BNB (BNB) $ 588.17 0.19%
solana
Solana (SOL) $ 132.93 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.483342 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386629 0.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123811 0.90%

Cropto, yatırımcısının yüzünü güldürdü

Cropto DEMIR AKSOY

Türkiye’nin ve Avrupa’dan Asya’ya uzanan geniş bir bölgenin ilk tarım token’ları ailesi olma unvanını taşıyan Cropto, işlem görmeye başladığı Aralık 2023 tarihinden bu yana yatırımcısına ortalama yüzde 35 kazandırdı. Tarımsal ürünlerde fiziksel karşılığı olduğu için yatırımcısını diğer kripto paralarda meydana gelen fiyat dalgalanmalarından koruyan Cropto, yıl sonuna kadar Seri-A öncesi köprü yatırım turunu tamamlamayı hedefliyor. Cropto’ya ilgi duyan ülkeler arasında ise Uzak Doğu ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyor. Yıl sonuna kadar da minimum 5 milyon adet Cropto Tarım Token dolaşımda olacak.

Tarımsal varlıklara dayalı kripto token üretimi ve ihracı konusunda Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atan Tarım Finansal Teknoloji girişimi olan Cropto, Anadolu’da yetişen tarım ürünlerine yatırımın, blokzincir teknolojisiyle merkezi olmayan blokzincir mimarisi ve metotları ile yeniden tasarlanması ve ülkemizde, bölgemizde, dünyanın herhangi bir yerinde sokaktaki herhangi bir insan tarafından dahi tarım ürünlerine yatırımın kolay, hızlı, 7/24, istenilen miktarda (1kg, 10kg, 1000kg fark etmeksizin) Cropto Tarım Token’ları vasıtasıyla yapılabilir duruma gelmesini sağlıyor. Tüm dünyada en fazla tarımı yapılan buğday, fındık, arpa ve mısır ürünlerine karşılık Cropto Buğday Token, Cropto Fındık Token, Cropto Arpa Token ve Cropto Mısır Token’lar, tarımsal ürünlere yatırım yapmanın benzersiz ve güvenilir bir yolunu sunuyor.  Aynı zamanda bu 4 ana ürüne ilaveten pirinç, çavdar, yulaf, zeytin, pamuk, soya fasulyesi gibi 20 adet tarımsal ürüne karşılık oluşturulan Cropto Token’lar artan enflasyon karşısında alternatif yatırım aracına dönüşüyor. CoinTR (cointr.com ve cointr.pro) ve Bitlo (bitlo.com) kripto varlık borsalarında işlem gören Cropto, işlem görmeye başladığı Aralık 2023 tarihinden bu yana yatırımcısına ortalama yüzde 35 kazandırdı. Bu sezon buğday, arpa, mısır ve fındık üretim rekoltesine göre eylül ayında Cropto Tarım Token’larının fiyatlarının yükselişinin devam etmesi öngörülüyor. Cropto Tarım Token’ları, yatırım piyasalarında görülen ayı sezonlarından etkilenmeyen ve yıllık bazda %35-100 aralığında artan tarım ürünleri fiyatları ile ilişkili olarak Cropto Token fiyatlarının oluştuğu, fiziksel karşılığı (1 kg tarım ürünü = 1 adet Cropto token) tamamıyla güvenli depolarda muhafaza edilen token’lardır.  

Ayrıca, Tarım ürünlerinin Tokenizasyonu alanında dünyada tek örnek olan Cropto Tarım Token’ları, Ulusoy Un Sanayi ve Söke Un Sanayi ile, Cropto Buğday, Arpa, Mısır Token’lara dayanak varlık olan fiziksel buğday, arpa, mısır ürünlerinin güvenilir piyasalardan tedariği, kalite denetimleri ve uygun koşullarda depolanması alanında iş birliği anlaşmaları yaptı. Diğer taraftan Cropto Tarım Token’ları ile CoinTR kripto varlık borsası arasında, RWA alanında Cropto Token’ların sunduğu faydaların geniş kitlelere ulaşması ve bir takım kripto varlık custody (saklama) hizmetlerinde Cropto’nun da yer alması yönünde iş birliği anlaşması yapıldı. 

giyim, adam, insan, takım elbise, kişi, şahıs içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Şekil 1: CoinTR & Cropto iş birliği protokolleri imzalandı!

Global bir para birimi gücüne sahip 

Tarımsal ürünlerde fiziksel karşılığı olduğu ve tarım emtia’sının her geçen gün dünya piyasalarında değer bulması nedeniyle yatırımcısını diğer kripto paralarda yaşanan fiyat artış ve düşüşlerinden koruyan Tarım sektörünün RWA (Real World Assets) Token’ları Cropto Tarım Token’ları hakkında bilgi veren Cropto CEO’su Demir Aksoy, “Cropto, tarım sektöründe dünyada ilk ve tek Tarım RWA Token ailesidir. Cropto Tarım Token’larının, Buğday, Arpa, Mısır ve Fındık gibi önemli ve stratejik ürünlerin ülkeler arası ticaretinde de tarım sektörüne dönük global bir para birimi olmasını hedeflemekteyiz. Cropto Tarım Token’larının fiyatları lokal ve global fiyatlar ile ilişkili bir şekilde serbest piyasa koşullarında oluşmaktadır ve ülkeler arası tarım ürünleri ticaretinde de blokzincir teknolojisi ile tasarlanmış Cropto Token’ları tarım sektöründe global bir para birimi misyonunu yerine getirebilecek güce ve altyapıya sahiptir. Cropto Tarım Token’larını kontrollü bir şekilde piyasa sürmek ve müşteri tabanımızı daha da büyütmek için     çalışıyoruz” dedi. 

giyim, adam, insan, takım elbise, kişi, şahıs içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Şekil 2: Ulusoy Un & Cropto & Söke Un iş birliği protokolleri imzalandı!

Yıl sonuna kadar 5 milyon Cropto Token dolaşımda olacak 

Fiziksel ürün tedariğinin güvenli piyasalardan sağlandığı Cropto’da, ürünler kaliteli ortamlarda depolanıyor ve akabinde Cropto Token’lar (1kg tarımsal ürün = 1 adet Token) olacak şekilde oluşturularak süreç devam ettiriliyor. Yıl sonuna kadar minimum 5 milyon kilogram ürün arzına ulaşma ve dolayısıyla minimum 5 milyon adet Cropto Token dolaşımını hedeflediklerini belirten Demir Aksoy, “Cropto DEX” isminde öncelikle bölgesel ardından global düzeyde tokenize edilmiş tarımsal emtiaya dayalı ürünlerin alım-satımını sağlayacak blokzincir tabanlı merkezi olmayan bir kripto varlık platformunun Beta sürümünü piyasaya sürdüklerini belirtti. Böylece tarımın dijitalleşirken Türkiye’nin de dünyadaki rekabet gücünün artacağına dikkat çeken Cropto CEO’su Demir Aksoy, “Bu yıl Seri-A öncesi bridge yatırım turunu tamamlayarak, global olarak güvenli büyüme yolculuğumuza devam etmeyi hedeflemekteyiz. Şu an mevcutta Cropto’ya yatırıma ilgi duyan gerek Birleşik Arap Emirlikleri gerekse Uzak Doğu kökenli Venture Capital’ler olduğunu söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu. Cropto hakkında detaylı ve güncel bilgiye ulaşmak için https://www.cropto.io ve Cropto sosyal medya kanalları (X: cropto_io, Telegram: cropto_official, Instagram: cropto.io, Linkedin: Cropto Agriculture Tokens, Youtube: cropto_io) takip edilebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala