Commonwealth Bank, Bitcoin (BTC) Hizmetine Başlıyor

commonwealth bank bitcoin btc hizmetini duyurdu

Avustralya’nın en büyük bankası Commonwealth Bank, müşterilerinin gelecek yıldan itibaren Bitcoin satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin verecek. Commonwealth Bank’ın 6,5 milyonluk müşteri sayısının, Avustralya’nın toplam nüfusunun yüzde 25’inden fazlasını temsil ettiğini belirtelim.

Banka, Avustralya’da müşterilere Bitcoin’e doğrudan erişim sunan ilk banka olacak ve Bitcoin’e yönelik artan talebi karşılamak için dünyadaki bir avuç diğer finans kurumuna katılacak.

commonwealth bank bitcoin btc hizmetine basliyor

Commonwealth Bank Bitcoin Hizmetlerine Başlıyor

Rapora göre, CBA henüz resmi bir açıklama yapmadı. Banka BTC’yi uygulamasına entegre etme konusundaki gelişmelerini 3 Kasım Çarşamba günü paylaşmaya hazırlanıyor.

Avustralya Mali İncelemesi konuyla alakalı olarak şunları kaydetti:

“Ayrıca, ticareti kolaylaştıracak bir kripto borsası olan Gemini ve Blockchain ağları üzerindeki işlemler için uyumluluk ve istihbarat hizmetleri sağlayan Chainalysis ile ortaklıkları doğrulayabiliriz.”

Konuya yakın kaynaklar AFR’ye , CBA’nın 6,5 milyondan fazla müşterisinin gelecek yıl Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın alabileceklerini ve varlıklarını ana CBA bankacılık uygulamasında görüntüleyebileceklerini söylüyor. Rapora göre, tüketicilerin günlük tüketici ürünleri için BTC ile ödeme yapmalarını sağlamak, “CBA tarafından yolda eklenebilecek ek bir özellik olarak değerlendiriliyor”.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.359,50 TL 6,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.446,19 TL 9,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.063,36 TL 5,56%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.782,88 TL 11,63%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 12,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 397,38 TL 10,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 936,99 TL 5,77%
Bağlantıyı kopyala